Українські дитсадки переходять на нові правила

Українські дитсадки переходять на нові правила

Нові правила для дитсадків, які затвердило міністерство освіти України, можуть зменшити черги у дошкільні заклади і легалізувати невеликі приватні садочки, сподіваються ініціатори змін.

Новий регламент скасовує обов'язкову довідку від педіатра, якщо дитина більше трьох днів не відвідувала садок і в неї немає "явних ознак захворювання".

Документ дозволяє садкам працювати без власної кухні і пральні, користуючись зовнішніми послугами.

Очікується, що це дозволить вийти з тіні і отримати ліцензію невеликим комерційним закладам, розташованим у квартирах чи приватних будинках.

Менше довідок

У тексті регламенту слово "довідка" згадане лише тричі.

Довідка про стан здоров'я потрібна тепер лише при прийманні дитини в садок, після перенесення інфекційної хвороби і для купання в басейні.

Чинне до сьогодні правило про довідку від педіатра після трьох пропущених днів уже недійсне.

"Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин (окрім інфекційної хвороби. – Ред.) приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання", - сказано в документі, розісланому в управління освіти по всій Україні.

Якщо батьки привели дитину в садок і вихователі запідозрили, що вона нездорова, її має оглянути штатний медичний працівник, пояснив Святослав Протас, в.о. голови Державної санепідемслужби.

Чи можна відвідувати садки дітям без щеплень, вирішуватиме тепер лікарсько-консультативна комісія при поліклініці. Однак подробиць того, як працюватиме ця комісія, в документі немає.

Харчоблок

Якщо в дошкільному закладі немає свого харчоблоку, готову їжу для дітей можна замовляти в інших постачальників, які дотримуються всіх законодавчих вимог.

При цьому "відповідальність за неякісне харчування буде нести той суб'єкт, який цю послугу надає", а не керівництво садка, уточнив пан Протас.

Так само з пранням білизни. Відтепер можна замовляти послуги зовнішніх пралень, якщо лише вони не обслуговують інфекційні лікарні чи об'єкти хімічної промисловості.

Ці дві вимоги – відсутність власного харчоблоку і пральні – часто ставали на заваді маленьким приватним садкам, які хотіли отримати ліцензію.

Нові правила також дозволяють використовувати в садках двоярусні дитячі ліжка для економії місць.

Автори регламенту наголошують, що це не означає збільшення кількості дітей в групах.

Гарні виховательки

В уряді сподіваються, що новий регламент, навпаки, має зробити садочки доступнішими для дітей і батьків.

Сьогодні в усій Україні в черзі на дитсадки стоять понад 90 тис. дітей, з яких понад 14 тис. – лише в Києві, розповідають у МОН.

Там очікують, що спрощення правил дозволить розвиватися новим дошкільним закладам.

"Чим менше сфера регулюється, тим краще вона розвивається, тим більша довіра до дошкільного сектору освіти", - погоджується Олена Заплотинська, проектний менеджер Національної ради реформ.

Серед інших змін – скасування обмежень для зовнішнього вигляду вихователів.

"Дитина лине до гарної виховательки, у якої нехай буде каблучка, нафарбовані нігті, але зате вона буде гарна, - каже Олена Даніш, директорка садочку "Пролісок" у Києві. - Сучасний навчальний заклад має передбачати сучасних гарних виховательок".

Джерело