1 червня: це цікаво знати

1 червня: це цікаво знати

"Шукаємо щастя по країнах, столiттях, а воно скрiзь i завжди з нами; як риба в водi, так i ми у ньому, i воно бiля нас шукає нас самих. Нема його нiде вiд того, що воно скрiзь. Воно схоже до сонячного сяйва — вiдхили лише вхiд у душу свою”.
Григорій Сковорода

От нарешті вже і літечко на порозі. Починається воно з місяця, про який говорять, що він літо зарум’янив. Адже якраз протягом червня масово цвітуть квіти, червоніють суниці та черешні, а також найяскравіше світить сонце, бо ж з 20 по 22 червня настає період найвищого сонцестояння, коли день удвічі перевищує ніч. До речі, дослідники вважають, що всі ці природні явища, тобто, червоніння плодів, лягли в основу назви першого місяця літа. Хоча у народі кажуть, що назва «червень» походить від комах–червеців, яких колись збирали у червні і виготовляли фарбу.

За церковним календарем, 1 червня вшановують мученика Патриція, преподобного Корнилія чудотворця, благовірного князя Димитрія Донського, благовірного князя Іоанна Углицького – в чернецтві Ігнатія.

Наші пращури помітили, якщо перші два дні червня йде дощ — весь місяць сухим, а літо теплим буде. А якщо літо розпочинається з холодів, то наступні 40 днів будуть холодними. Спостерігали також за пташиним царством: якщо ворони сідають дзьобами в одну сторону — до сильного вітру.

Іменинниками 1 червня є:
Іван, Сергій, Корнилій, Гнат, Онуфрій, Патрицій.

1 червня народились:

1863- Марія Грінченко (Чайченко, Загірня), українська письменниця, перекладачка, дружина і помічниця Б. Грінченка. Авторка віршів, збірок оповідань, повісті «В шахтах», науково-популярних брошур, спогадів про І. Нечуй-Левицького, В. Самійленка.
1902 — Зоя Гайдай, українська оперна співачка (сопрано), педагог.

Події 1 червня:

1831 — під час дослідження Арктики англійський мандрівник Джеймс Кларк виявив місцезнаходження Північного магнітного полюсу Землі.
1845 — зафіксовано рекордний за дальністю переліт домашнього голуба — він подолав відстань довжиною 11 тисяч кілометрів (Намібія-Лондон) за 55 днів.
1862 — рабство в США заборонене на всій території країни.
1892 — у Києві пущено перший електричний трамвай.
1938 — у США вийшов 1-е число журналу коміксів «Action Comics», в якому з'явився славнозвісний нині Супермен. Авторами коміксу були Джеррі Сігел і художник Джо Шустер, а за сюжетну основу взято біблейну легенду про Мойсея, батьки якого, щоб врятувати життя сину, були змушені підкинути його чужим людям. Перша новела коміксу розповідала про народження маленького хлопця на ім'я Кал-Ел на планеті Криптон, якого незадовго до вибуху планети ракетою відправили на Землю. Перші примірники «Action Comics» коштували 10 центів, а 1995 на аукціоні за них давали вже по 75 тисяч доларів.
1980 — почав роботу перший цілодобовий інформаційний канал Cable News Network (CNN), який, за словами його власника Теда Тернера, буде в ефірі «до кінця цього світу».

1 червня святкують:

Міжнародний день захисту дітей

Чи знаєте ви, що:

Всі діти народжуються занадто рано. Серед більшості біологів поширена думка, що діти повинні набагато довше часу залишатися в утробі матері для розвитку. Адже мозок новонародженого у 4 рази менший за мозок дорослої людини. Знаючи цей факт, часто, перші 3 місяці життя дитини, педіатри називають «четвертим триместром вагітності».

На розвиток мозку дитини впливають реакції батьків. Мозок дитини здатен використовувати реакції тих людей, які піклуються про неї . Це допомагає мозку розвиватися.

Змусити дитину не плакати неможливо. Незалежно від того, чи отримують діти потрібний відгук від батьків, чи ні, вони найсильніше плачуть у двохмісячному віці.

Мозок немовлят розвивається дуже швидко. Після появи на світ мозок людини розвивається з величезною швидкістю. Вже до 1-го року він становить 60% щодо мозку дорослої людини. Як правило, коли дитину віддають в дитячий садочок, то її мозок вже має «готовий розмір», проте, він ще не припиняє свого розвитку, і розвивається приблизно до 25 років. Але навіть після досягнення цього віку, головний мозок може змінюватися як в кращий, так і в гірший бік.

«Рідна країна»