12 квітня: це цікаво знати

12 квітня: це цікаво знати

Наші пращури 12 квітня випікали спеціальні обрядові печива, які називалися драбинками. Кожне таке печиво віддавали члену сім’ї – вважалося, що якщо з’їси його, то будеш здоровим весь рік.

Говорили, що саме в цей день починав скаженіти домовик – він не впізнавав мешканців свого будинку і бешкетував. Оскільки домовик бешкетує до перших півнів, тому не виходили нікуди й очікували світанку. В інші ж дні домовика не боялися і, навпаки, вважали його членом родини, оскільки він завжди допомагав добрим людям, а от ледарів не любив. Вірили в те, що домовик захищає інтереси сім’ї.

12 квітня у народі спостерігали за птахами: якщо дикі качки прилітали жирні – весна буде холодною і довгою. Якщо припиняється тяга в димоході, чекай швидкого похолодання або снігу. Багато дощів у квітні – прикмета, що влітку можна буде зібрати багато грибів.

За церковним календарем 12 квітня вшановують преподобного Іоана Ліствичника; святителя Софронія, єпископа Іркутського; пророка Іоада; апостолів Сосфена, Аполлоса, Кифу, Кесаря і Єпафродита; святу Євулу, матір великомученика Пантелеймона; преподобного Іоана безмовника; преподобного Зосима, єпископа Сиракузького.

Іменинники 12 квітня:
Іван, Софрон, Зосим, Пантелеймон.

12 квітня відзначають:

  • Всесвітній день авіації і космонавтики (Міжнародний день польоту людини в космос).
  • День працівників ракетно-космічної галузі України.
  • День скаута в Україні.
  • Всесвітній День рок-н-ролу.

Чи знаєте ви, що:

Про політ людини у космос було підготовлено три варіанти повідомлень ТАРС. Перше – урочисте, «успішне». Друге – на той випадок, якщо корабель не вийде на орбіту і впаде де-небудь у тайзі чи океані. У цьому повідомленні було звернення до урядів різних країн з проханням допомогти у пошуках космонавта. І, нарешті, третій варіант – про трагічну загибель першого космонавта. На щастя, два останніх не знадобились.

Пульт керування космічного корабля «Восток» було заблоковано, а шифр для його включення сховано у спеціальному конверті. Таку пересторогу Корольову порадили застосувати медики, бо свято вірили, що людина, опинившись у космосі і побачивши свою планету збоку, має обов’язково з’їхати з глузду. У такому стані вона почне хапатися за пульт і тоді катастрофи не уникнути. Якщо ж космонавт залишиться при свідомості, то у разі відмови автоматики, з легкістю повинен був відкрити конверт і дізнатися потрібний шифр.