Суспільство тим сильніше, чим воно більш свідоме, чим більше у ньому місця свідомій роботі…
Володимир Вернадський
12 березня у дохристиянські часи наші предки вшановували Бога богів Ярила – Сонце. Цього дня водили хороводи, виконували веснянки. Молилися Ярилу і співали йому величання.
Іменинники 12 березня:
Прокіп, Тит, Степан, Макар, Яків.
12 березня народились:
1863 – Володимир Вернадський – український вчений, основоположник геохімії, біогеохімії, радіогеології, творець вчення про біосферу, її еволюцію і перетворення під впливом людини в ноосферу (сферу розуму). Перший президент Академії Наук України.
1916 – Євгенія Маринченко – український архітектор, художник. Лауреат Шевченківської премії за створення проекту Палацу культури «Україна».
Події 12 березня:
1633 – польський король Владислав IV Ваза затвердив Петра Могилу митрополитом Київським і Галицьким.
1812 – у венесуельському місті Каракас стався землетрус, що знищив місто та забрав життя 20 тисяч осіб.
1917 – у Петербурзі відбулася 20-тисячна українська маніфестація під національними прапорами.
1922 – Чечня оголосила незалежність від Росії.
1999 – Чехія, Польща та Угорщина вступили до НАТО.
Чи знаєте ви, що:
У містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, рознеслася звістка про те, що знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенку, відомому цукрозаводчику та меценату, надано спадкове дворянство. Сини його згодом гідно продовжили справу батька. А от численні онуки, вже реалізовували свої здібності в інших іпостасях.
Михайло Іванович Терещенко став міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського, а Федір Федорович Терещенко став талановитим авіаконструктором. Його талант високо цінував Жуковський, а літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російської армії у І світовій війні.