Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

Профорієнтація в школах починатиметься з 5-го класу МОН планує розпочинати роботу з професійної орієнтації учнів в 5-му класі. Очікується, що це дасть достатньо часу для визначення схильностей і вподобань, а також свідомого вибору майбутнього профілю навчання.

Розпочалась реєстрація е-кабінетів вступників на програми бакалавра. Для створення кабінету вступник має увійти на сторінку системи подання заяв в електронній формі. Для реєстрації кабінету вступник має вказати адресу електронної пошти, яка надалі буде логіном для входу.

Освітній комітет ВР схвалив законопроєкт про професійну освіту. За інформацією голови комітету Сергія Бабака, в основу документа закладена сучасна модель профосвіти, яка спрямована на модернізацію системи та партнерство з бізнесом, нові підходи до фінансування та управління.

МОН затвердило нові типові штатні нормативи для дитсадків. Документ містить типові штатні нормативи закладів дошкільної освіти, які поширюються на державні і комунальні дитсадки всіх типів. Штатний розпис дитсадку розробляється в межах затвердженого фонду заробітної плати.

МОН оновило програми сертифікаційних тестів для вчителів. В Україні оновили програми незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів, що будуть використовуватись для створення завдань першого етапу сертифікації. Програми для педагогів затверджені наказом МОН.

Усі учасники НМТ отримали офіційні результати в е-кабінетах. Усі учасники основної сесії НМТ отримали свої результати персональних кабінетах за шкалою 100–200 балів. Учасникам тестування доступна опція формування Інформаційної картки учасника НМТ.

МОН оновило регіональні коефіцієнти для вступу до вишів. Коефіцієнти застосовуються для заохочення вступників вступати до університетів різних регіонів країни. Порівняно з минулим роком, зменшено коефіцієнт для Чернігівської області та Бучанського району Київської області.

На військову підготовку одного студента з бюджету виділено 920 грн. За інформацією народного депутата Інни Совсун, на проходження базового курсу загальної військової підготовки у закладах вищої освіти з бюджету виділено 920 грн замість необхідних 82 тисяч.

Розпочалась реєстрація вступників на творчі конкурси та співбесіди. Реєстрація відбувається через е-кабінет. Заяви на вступні випробування дають можливість взяти участь у співбесідах та творчих конкурсах, а після їхнього успішного проходження подати заяви на вступ до вишів.

Вступники вже створили майже 139 тисяч електронних кабінетів. Станом на 4 липня вступники на фахового молодшого бакалавра, бакалавра та магістра створили майже 139 тисяч електронних кабінетів, які вони використовуватимуть для подачі заяв про вступ.