18 лютого: це цікаво знати

18 лютого: це цікаво знати

Народ – це велика дитина. Коли не можеш дати дитині нову іграшку, розкажи їй нову казку.
Микола Михальченко

За церковним календарем 18 лютого вшановують мученицю Агафію, святителя Феодосія – архієпископа Чернігівського, мученицю Феодулію і мучеників Елладія, Макарія, Євагрія та ікону Божої Матері Єлецько – Чернігівську, Сицилійську або Дивногорську, звану «Прикликання загиблих».

У народі Святу Агафію називали «поминальницею», тому що в цей день було прийнято поминати пращурів. Ще цю святу називали «корівницею», оскільки вона «корів оберігає від хвороб». Наші пращури помітили, якщо у цей день мороз, то весна буде «дружною», а літо — сухим і спекотним.

Іменинниками 18 лютого є:
Феодосій, Агафія, Василина, Макар, Антон

18 лютого народились:

1856 — Софія Русова, українська громадська, культурно-освітня діячка, педагог. Авторка праць з питань педагогіки, мистецтва.

1855 — Лев Симиренко, український селекціонер, помолог. Автор широковідомого сорту яблунь «Ренет Симиренко».

1890 — Володимир Корецький, український вчений-правознавець, один з творців міжнародного господарського права, автор першого в Україні і колишньому СРСР підручника «Нариси міжнародного приватного права».

1900 — Оксана Петрусенко, українська оперна співачка. Одна з кращих виконавиць українських народних пісень і романсів. Голос Оксани Петрусенко є голосом-символом України її часу.
«Співала ж дзвінко, дужо, незрівнянно! А голос був — із щирого срібла…" (Павло Тичина)

1952 — Джеймс Мейс, американський історик, політолог. У 1993—2004 роках жив і працював в Україні. Саме завдяки його дослідженням світ дізнався про Голодомор в Україні 1932—1933 рр

18 лютого в історії:

1885 р. — уперше опубліковані «Пригоди Гекльберрі Фіна» Марка Твена.

1913 р. — Педро Ласкуран встановив рекорд, пробувши на посаді президента Мексики одну годину. Він прийняв присягу, призначив спадкоємця й пішов у відставку.

1930 р. — американський вчений Клод Томбо з обсерваторії Лоувелл (Флегстафф, штат Арізона) відкрив дев`яту, найвіддаленішу планету Сонячної системи, — Плутон.

Її існування вперше було передбачене Персівалем Лоувеллом, котрий в 1928 році теоретично обгрунтував відхилення руху Урана і Нептуна від власних орбіт дією гравітаційного поля невідомого планетарного тіла. Його пошуки завершились успіхом лише через два роки, і після підтвердження результатів Томбо кількома іншими астрономами, 13 березня, в річницю народження Лоувелла і Вільяма Гершеля, відкривача Урану, Томбо повідомив про своє відкриття широку громадськість. Декілька років тому було офіційно визнано, що Плутон не являється планетою.

1952 — народився Джеймс Мейс (м. Маскога, США, помер у 2004 р.) — американський історик, політолог. У 1993—2004 роках жив і працював в Україні. Саме завдяки його дослідженням світ дізнався про Голодомор в Україні 1932—1933 рр.

1966 — Завершене видання першої Української радянської енциклопедії.

1979 р.- уперше за багато століть у Сахарі випав сніг.