19 липня: це цікаво знати

19 липня: це цікаво знати

«Эта мова величава и проста: «Чуешь, сурмы загралы, Час розплаты настав…» Разве может быть затрепанней да тише слова поистасканного «Слышишь» ?! Трудно людей в одно истолочь, собой кичись не очень. Знаем ли мы украинскую ночь? Нет, Мы не знаем украинской ночи»
(Володимир Маяковський)

19 липня у народі вшановували Мокриду. Цього дня підмічали: якщо йде дощ, то осінь буде мокра, з багатьма дощами, якщо ж день сухий – сухо буде й восени. А ще день святої Мокриди вважався важливим для наступного року, бо ж якщо 19-те липня було дощовим, то на наступний рік гарно вродить жито.

За церковним календарем, 19 липня вшановують преподобного Сисоя Великого, преподобного Сисоя схимника, праведницю Іуліанію – княгиню Ольшанську, мучеників Марину, Марфу, Авдіфакса, Авакума, Кирина, Валентина пресвітера та інших, мученика Коїнта.

Іменинниками 19 липня є:
Антоній, Валентина, Василь, Уляна, Юліана.

19 липня народились:
1893 — Володимир Маяковський, російський поет, публіцист, драматург і громадський діяч.

 1941 - Василь Чухліб, український письменник, журналіст, видавець. Автор книжки прозових мініатюр «Червоні краплини вишень», збірок оповідань та казок для дітей.

Події 19 липня:

1650 — Турецький посол Осман-ага в Чигирині уклав військовий союз з Богданом Хмельницьким.

1926 — Катеринослав було перейменовано в Дніпропетровськ.

1980 — у Москві відкрились XXII Олімпійські ігри. Вони були бойкотовані багатьма державами світу через вторгнення Радянського Союзу до Афганістану.

Чи знаєте ви, що:
Цікаві випадки з життя Маяковського.
На зібранні у 20-х роках... Голос з зали: «Маяковський, вам каблучка не до лиця!» Маяковський: «Тому я її на обличчі не ношу».

На одному з концертів чоловік невеликого зросту підскочив до В.В.Маяковського і закричав: «Від великого до смішного — один крок!» Маяковський ступив назустріч: «Ось я його і роблю».

У Політехнічному інституті Владимир Маяковський виступав на диспуті про пролетарський інтернаціоналізм:
— Серед росіян я відчуваю себе росіянином, серед грузинів я відчуваю себе грузином...
Питання з зали:
— А серед дурнів?
Відповідь:
— А серед дурнів я вперше.