З плодiв i того, який кiнець, суди про всяку справу.
Григорій Сковорода
У минулі часи примітили: якщо 26 березня буде туман, то все літо буде дощове. Уважно слідкували за прильотом птахів: якщо першими із перелітних птахів прилітали жайворонки, значить бути теплу, а якщо зяблик – буде холодна погода.
Вважається, що саме на 26 березня від зимової сплячки прокидаються ведмеді і залишають свої барлоги. Саме тому намагалися в ліс без особливої потреби не ходити.
У цей день вода має цілющу силу, з її допомогою можна лікувати всілякі хвороби. Викупаєшся в цей день в чистій воді – хворіти не будеш. Тому часто купалися в джерелі або джерельній воді.
Якщо 26 березня зрубати дерево – це приверне нещастя. У цей день прийнято з особливою повагою ставитися до рослин. А от якщо порізатися в цей день – сильний переляк може бути
Іменинники 26 березня:
Олександр, Христина, Фелікс, Лариса.
26 березня народились:
1833 – Олександр Кістяківський – український учений-криміналіст та історик права. Співініціатор створення та голова Київського юридичного товариства. Зібрав і видав збірник законів «Права, за якими судиться малоросійський народ».
1892 – Петро Барановський – російський реставратор і дослідник пам’яток архітектури періоду Київської Русі. Врятував від знищення рідкісну пам’ятку домонгольської доби – церкву Параскеви П’ятниці в місті Чернігів, наполягав на відновленні Михайлівського золотоверхого монастиря у Києві.
26 березня відзначають:
- День Національної гвардії України.
- День пам’яті гетьмана Івана Виговського (?, с. Вигів Житомирської обл. – 1664) – гетьман Війська Запорізького, (1657 – 1659), київський воєвода (1659 – 1664).
Події 26 березня:
1904 – завершено будівництво та здано в експлуатацію нову будівлю Львівського залізничного вокзалу.
1917 – із заслання в Україну повернувся Михайло Грушевський.
1921 – спустили на воду канадську шхуну «Блюноус», які потім не програла жодної гонки. Нині це судно зображено на канадських 10 центах.
1960 – УЄФА заснувала Кубок володарів кубків, який двічі здобувало київське «Динамо». Кубок володарів Кубків УЄФА – другий за престижністю трофей серед європейських футбольних команд, що проводився під егідою УЄФА. Розігрувався з 1960 по 1999 рік. Право участі в турнірі мали право володарі Кубку країн, або фіналісти (у випадку, коли Кубок країни здобувався чемпіоном). Лише п’ять команд вигравали Кубок Кубків більше одного разу: по два рази – Динамо (Київ), Мілан, Челсі та Андерлехт; та чотири рази Барселона.
Це цікаво знати:
Дещо про сни і сновидіння
- Людина не бачить снів у той момент, коли хропе.
- Маленькі діти не бачать у снах самих себе до досягнення 3 років. З 3 до 8 років діти бачать більше кошмарів, ніж дорослі за все своє життя.
Якщо вас розбудити під час стадії швидкого сну, ви запам'ятаєте свій сон до найдрібніших подробиць. - Сліпі «бачать» сни.
Люди, що осліпли вже після народження, можуть бачити сни у вигляді картинок. Сліпі з народження не бачать картинок, однак їхні сни наповнені звуками, запахами і тактильними відчуттями. - Ми забуваємо 90% сновидінь.
Через п’ять хвилин після пробудження ми вже не пам’ятаємо і половини своїх снів, а вже через десять хвилин навряд чи зможемо пригадати 10% з них. Відомі випадки, коли поети, письменники, учені бачили сни, у яких складали вірші, прозу або придумували нову наукову теорію. Пощастило тим, хто догадався залишити біля ліжка ручку й папір. Саме снам зобов’язані своєю появою на світ вірш Семюеля Колріджа «Кубла Хан», історія про доктора Джекіла і містера Хайда Роберта Льюіса Стівенсона, Франкенштейн Мері Шеллі, і так само знаменита періодична система елементів, вона ж таблиця Менделєєва. - Сни бачать усі без винятку.
Всі люди (за винятком хворих із сильним розладом психіки) бачать сни, однак чоловіки та жінки бачать сни по-різному. Чоловікам в основному сняться представники своєї статі, жінки ж у снах бачать представників обох статей у приблизно однаковій пропорції. - Сни запобігають психозу.
Нещодавно вчені провели експеримент: випробуваним давали спати 8 годин, однак будили в початковій фазі кожного сну. Через три дні в усіх без винятку учасників експерименту спостерігалися труднощі з концентрацією уваги, галюцинації, непояснена дратівливість і перші ознаки психозу. Коли випробуваним, нарешті, дали можливість бачити сни, учені звернули увагу на те, що мозок компенсує відсутність снів у попередні дні за рахунок більш тривалого, ніж звичайно, перебування організму у фазі швидкого сну. - Нам сниться тільки те, що ми бачили.
У наших снах ми часто бачимо незнайомих людей, але поняття не маємо про те, що наша свідомість не придумує їхні обличчя. Це особи реальних людей, тих, кого ми бачили протягом життя, але не запам'ятали. - Не всі можуть бачити кольорові сни.
Близько 12% зрячих людей бачать тільки чорно-білі сни. Інші бачать сни в кольорі. Існують кілька типових груп сновидінь, які бачать усе без винятку: ситуації в школі або на роботі, спроба врятуватися від переслідування, падіння з висоти, смерть людини, випадання зубів, політ, провал на іспитах, аварії тощо - Сни не бувають буквальними.
Наша підсвідомість використовує мову знаків і символів. Тому не варто сприймати кожен сон, навіть із найбільш логічним і багатим сюжетом, буквально. Підсвідомість посилає нам сигнали, а не чіткі образи. - Колишні курці бачать більш яскраві сни.