32 країни з 6 континентів і 5000 військових: навчання "Сі Бріз" у Чорному морі

32 країни з 6 континентів і 5000 військових: навчання "Сі Бріз" у Чорному морі

Шостий флот Сполучених Штатів візьме участь у щорічних багатонаціональних військових навчаннях у Чорному Морі "Сі Бріз (Sea Breeze) 2021, які розпочнуться наступного тижня. Про це офіційно оголосило командування флоту на своїй сторінці у Twitter.

"Сі Бріз"-2021 буде рекордним за кількістю країн-учасниць. У навчаннях візьмуть участь підрозділи 32 країн із 6 континентів.

Окрім традиційних учасників - представників України, США НАТО, Туреччини, Грузії, Румунії та кількох інших країн Чорноморського регіону - уперше до маневрів долучились Австралія, Японія, Південна Корея, Бразилія та інші країни.

Загалом буде задіяно 5 тисяч військових, 32 кораблі, 40 літаків та 18 груп спеціального призначення і водолазів. У цьогорічних тренуваннях вже анонсована участь українських ударних безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2.

"Сі Бріз" мають на меті посилити безпеку на морі й мир у регіоні, а основна увага на цьогорічних маневрах буде зосереджена на відпрацюванні взаємодії та спільному виконанні завдань вз країнами-партнерами відповідно до стандартів НАТО, говориться у повідомленні 6-го флоту США.

Sea Breeze — це багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України починаючи з 1997-го року відповідно до "Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин" між Міноборони США і Міноборони України від 1993-го року, нагадує українське міноборони.