5 червня: це цікаво знати

5 червня: це цікаво знати

Ідеалісти лізуть у душу, а матеріалісти — у кишеню.
Наталія Іванків

5 червня вшановується пам'ять святителя Леонтія Ростовського і чудотворця Романа Углицького.

Наші пращури помітили: «Багато ґедзів у цей день — до хорошого урожаю огірків». Якщо вранці трава пахне сильніше звичного — на дощ.

5 червня народились:

1895 — Михайло Яловий (псевдонім – Юліян Шпол), український поет, прозаїк, драматург. Автор збірки поезії «Верхи», роману «Золоті лисенята».
«Земле моя, Сумом моїм заповитая, Теплоснажная, Стражданням закрижанена, В тобі – осталена – Дрижить Струна моя». (Михайло Яловий)

Події 5 червня:

1894 — у Львові розпочала роботу найбільша за всю історію Галичини Загальна Крайова виставка.
1910 — В Києві відбувся перший в історії політ вітчизняного літака (пілот літака — автор його конструкції професор Олександр Кудашев)
1919 — В ході українсько-польської війни розпочалася Чортківська операція Української Галицької Армії (УГА), в ході якої від поляків визволили Чортків, Тернопіль, Бучач та Перемишляни.
1990 — Всеукраїнський Православний Собор у Києві проголосив відродження Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ), відновив церковну структуру у вигляді патріархату і обрав першим українським патріархом митрополита Мстислава Скрипника.

5 червня відзначають:

Всесвітній день навколишнього середовища

Чи знаєте ви, що:

Біологічне паливо шкідливіше, ніж звичайне. На думку дослідників з Інституту європейської екологічної політики (Лондон, Велика Британія), біопаливо завдає набагато більшої шкоди навколишньому середовищу, ніж звичайне. За їх словами, використання такого джерела енергії призведе до збільшення викидів вуглекислого газу в атмосферу.

Справа в тому, що збільшення викидів CO2, насамперед, відбувається через збільшення посівних площ для культур, які використовуються у виробництві біопалива – буряк, ріпак, пальмове масло, і т.д.

Згідно планів 23 країн Європи, до 2020 року приблизно 9,5% споживного палива буде мати біологічне походження.

Проаналізувавши цей показник, британські дослідники дійшли висновку, що для досягнення такого рівня, потрібно вирубати майже 69 000 кв. км. лісів Європи, а також перепрофілювати існуючі господарські угіддя для вирощування технічних культур. Це все призведе до того, що викиди вуглекислого газу в атмосферу значно зростуть і щорічно будуть становити не менше 56 млн. тонн. Ця цифра відповідає приблизно 23 млн. авто з звичайним бензиновим двигуном.

Крім цього, масова вирубка лісів призводить до винищення різних тварин та рослин.

«Рідна країна»