Але спочатку трохи історії.
Знаєте, що таке "яйцеві" або податок на яйця"? Так в СРСР народ прозвав "Податок на холостяків, самотніх та малосімейних громадян".
Введено його було дбайливою владою робітників і селян для цих самих робітників і селян, а також заразом і для інтелігентів 21 листопада 1941 на тлі жахливих людських втрат на війні, коли бездарні сталінські "полководці" типу Жукова, Рокосовського, Конєва клали перед німецькими кулеметами солдатиків мільйонами.
От товариші Сталін, Калінін, Молотов, Мікоян та інші товариші вирішили: а давайте простимулюємо народ, щоб дітей більше народжував, яких можна потім під кулемети. Сказано - зроблено. І запровадили для народу податок за бездітність. Звичайно, мати чи не мати дітей – твоя особиста інтимна справа. Але якщо не хочеш цього – 6% свого доходу державі відстібни.
Оподаткування стосувалося і заміжніх жінок віком від 20 до 45 років. Причому їм навіть 9 місяців не давали, щоби виконати материнський обов'язок, оподатковували на другий день після реєстрації шлюбу що викликало в народі різноманітні вульгарні жарти.
Чоловіків обкладали податком усіх, і одружених і самотніх від 20 до 50 років. Бо немає чого тобі тут отеє... Одружуватися чи ні – твоя суто особиста справа, ніхто не змушує, але від 6% із зарплати щомісяця врятуєшся, якщо одружишся і зробиш дитину, а краще трьох.
Передбачила рідна влада для робітників, селян та прошарку інтелігентів виключення: для тих, хто не міг мати дітей за станом здоров'я, Героїв Радянського Союзу, військовослужбовців (яких жукови-рокосівські-ватутини на кулемети гнали) та членів їхніх сімей.
Утім, статистика свідчить, що цей податок на підвищення народжуваності сильно не вплинув. А ось додаткові сотні мільйонів із людських кишень, і так практично порожніх, у засіки батьківщини забирав.
Пізніше податок неодноразово вдосконалювали. Особливо після війни. Наприклад, 1949 року для сільських жителів, які не мали дітей, податок встановлювався у сумі 150 рублів на рік.
Але якщо в тебе була навіть одна дитина, то ти продовжував платити 50 рублів на рік. Маєш двох дітей? Все одно плати 25 рублів. І лише після народження третьої від податку тебе звільняли. Така система існувала до 1952 року.
Сталін помер, та справа його жила до самого розпаду СРСР. Автор цього допису теж встіиг трохи поплатити цей податок.
Хтось скаже: щось подібне було в інших країнах. Ні, не було. У ХХ-ХХІ століттях такий податок крім СРСР існував лише у фашистській Італії та комуністичній Польщі. В інших країнах народжуваність стимулюють інакше. Там не обкладають додатковим податком бездітних, а звільняють від частини податиків тих, у кого є діти. Як дехто у нас каже: "Ето другоє".
І от серед депутатів "Слуги народу" знову (бо такий податок ще добрі молодці Януковича хотіли) виникла ідея повернути те, що існувало за часів "совка". До Верховної Ради внесено законопроект, згідно до якого пропонується ввести податок на бездітність, щоб стимулювати народжуваність.
Громадяни України від 21 до 58 років, які не мають дітей, муситимуть платити 1,5%, з однією дитиною – 1%, з двома – 0,5%.
Не платитимуть демографічний збір особи, які мають:
трьох і більше дітей;
безпліддя;
статус осіб з інвалідністю І групи.
Автори закону забули ще монахів, які живуть за принципом целебату. Товариш Сталін і той монахів пожалів.
Окреме вітання тим, хто тужить за Радянським Союзом. Ви думали, вам повернуть ковбасу по давадвадцять, пломбір по двадцять копійок і морлодість з високим рівнем тотестерону в крові? А вам податок. Несподівано, правда?
І знов таки: на народуваність такий налог зовсім не вплине, якщо зараз не може вплинути виплата солідної суми допомоги на дитину. А от мільярдів 12-13 щорічних додаткових грошей "на дороги" зрубати з українців можна буде.