"А ЗАРАЗ НАС БУДУТЬ БИТИ" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

"А ЗАРАЗ НАС БУДУТЬ БИТИ" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

Не знаю, чи помітили ви, але після провалу винесення запобіжного заходу Петру Порошенко у Печерському суді, коменти під постами стали помалу нагадувати весну 2019 р. Різко побільшало коментаторів або зелених як трава біля хати, або таких що повторюють: «Та 73% нічого не зрозуміють, вони – …!» (далі набір епітетів про їхні інтелектуальні здібності). Все це збіглося з пожвавленням в реальному світі.

Нардеп Верещук на прямому ефірі повторила побрехеньку прес-секретаря Путіна, ніби Порошенко вітав Путіна з Днем Росії. Потім вилізла чергова серія «Плівок Деркача». Характерно, що ніхто навіть не намагався надати якісь докази цих тверджень – натомість сказилися всі лідери думок помічені в симпатіях до ЗЕкоманди та у ненависті до Порошенка. Аби єдиним хором співали водночас Дубінський, Володимир Бойко (журналіст), Портнов та Тетяна Монтян (медіа-адвокатесса) та ще й синхронно з каналами та сайтами Медведчука – такого не було вже давно. Очевидно, задача ставилася не переконати, а вдувати брехню громадянам раз за разом, аби брехня перетворилася на догму. Але чому?

Та тому що людина схильна сприймати інформацію критично і так збагне, що і від заяв Верещук, і від «плівок» - смердить. Достовірність «плівок» за нинішніх технологій – така сама як у напису на паркані, а нардеп Верещук просто вперто обходить той факт, що заява Пєскова була зразу заперечена прес-секретарем президента Порошенка. Водночас стає все більш очевидно, намір посадити Порошенка сиплеться як хитких сарай. Самі працівники спецслужб намагаються уникнути участі у цих справах або відверто заявляють про тиск згори – як керівник слідчого відділу центрального апарату ДБР Олег Корецький. Далі буде тільки гірше.

Ще – тому, що попередня брехня про Порошенка і його команду так само розвалюється. Подільський районний суд Києва щойно визнав, що серія передач проекту «Бігус-інфо» про «свинарчуків» не відповідає дійсності, простіше – що українців руками Бігуса обдурили. На тлі 260 тис. т. нафти які «Укрнафта» продала компаніям Коломойського по ціні $18 за барель (при ринковій ціні - $40), тобто уже зі збитком держави у 1,3 мільярди грн (а соляру з цієї нафти продадуть як раз ЗСУ) виникає питання – і хто ж тут мародери?

До цього – «Роттердам+», який команді Порошенка ставили у провину кілька років поспіль і за яким щойно почали закуповувати вугілля на «Центренерго» - бо дешевше ніяк. Отут витікає і третя причина пожвавлення.

У Петра Порошенка і його політсили зростає рейтинг. Це означає, що українці починають масово про щось здогадуватися. Це означає, що байки про «обікрав українців Роттердамом» та про «убив брата» уже перестають діяти. Так спільними зусиллями російських ЗМІ, медіа-ресурсів концерну «Приват» та штабів політичних противників Петра Порошенка вдалося обдурити критичну масу українців. Але полуда спадає з очей.

А значить треба придумувати нові й нові «жахи» а разом з ними – давити самих прибічників Порошенка на соцмережах. Тому – від’їхали у бан двоє авторів сторінки «А що там у ЄС?». Тому увалили сторінку Дмитра Чекалкіна. Тому – в коментах до болі знайоме пожвавлення «коментаторів з однаковими тезами». А тез практично дві. Або «Порошенко – ворог роду людського». Або «73% - ідіоти». Однаково небезпечні обидві. І якщо з першою все зрозуміло, на тезі про «73%» зупинюся окремо.

Нема і не було ніколи ніяких 73% - було 32% населення України, згідно з чисельністю населення за Держстатом. Вони, і ті хто на вибори тоді не прийшов взагалі (біля 23,6 мільйонів осіб) це наш фронт робіт. Або ми їх переконаємо і Україна повернеться на рейки реформ, або – ні. Так от кращий спосіб зробити так, аби ми їх усіх не переконали – це знову і знову роздувати ворожнечу. Розпалювати у нас злість до них. Аби ми знову й знову звинувачували, забуваючи, що всі ми – в одному човні. Зростання рейтингу Порошенка доводить – помалу, але нам вдається достукуватися до вчорашніх опонентів.

Звідти – зростання активності зелених. Так, зараз нас будуть бити – жорстко і безжально, як весною 2019-го. Але.

Дмитро "Калинчук" Вовнянко