"Аваков і дефолт" - Віктор Бобиренко

"Аваков і дефолт" - Віктор Бобиренко

Самий активний, непопулярний, одіозний і «вічний» міністр Кабміну Арсен Аваков запропонував нам дефолт.
Він фактично запропонував власну модель входу і виходу з кризи.
Громадянам треба знати, що коли їх дурять, їм завжди хочеться плакати. Плакати від того, які ж є добрі люди у владі. Як же вони дбають про своїх громадян. Як хочуть спасти-врятувати.
І у пропозиції Авакова є кілька, «як-би» слушних моментів. У слушні моменти, як у обгортку він загорнув пропозицію дефолту. Канфєта «Тузік» як говорив герой Подерв’янського.
Цього разу Аваков запереживав за тих, хто втратить роботу. І пропонує у бюджеті негайно створити Стабілізаційний фонд, з якого здійснювати виплати тим, хто нуждається.
Але скільки таких нужденних і як їх вирахувати – хтозна. З пенсіонерами ясно. Їм видадуть по «Вовиній тисячі» і для цього з бюджету виділять 10 мільярдів. Хто ще нужденний? Ті, хто приїхав із заробітків? Вони приїхали з валютним жирком і на 2-3 місяці посидіти вдома вистачить усім. Безробітні і так мають бути на держзабезпеченні через біржі праці.
Тоді хто? Сам же Аваков пропонує бюджетників не звільняти, як і працівників держпідприємств. Тобто – залишаються – працівники підприємств чи фірм, які стали і не мають перспектив на час вірусу заробити копійку. Як їх вичислити? Може методом заяви? Я – бідний – дайте мені.
Насправді цю категорію людей визначити не можливо. Тому тут може бути багато зловживань. Адже пропонується по 2500-3000 у місяць. І хтось може гривень за 500 включити у список нужденних і мене. І Авакова.
Але обгорточка яскрава: спасаємо нужденних. Не думаємо ні про що – лише рятуємо.
Відміняємо 50-75% комунальних платежів. Ага – розоряємо місцеві ЖЕКи. Я за цю норму «за» лише там, де обленерго належать олігархам. Давайте всій країні спишемо за місяць-два за світло – мільярдери не збанкрутують.
Метод Авакова: спочатку рятуємо, а далі побачимо, як воно аукнеться в економіці. Воно ж звичайно, Аваков великий економіст (у нас же ж кожен мєнт в економіці шарить, ага), але ж.
І тут розгортаємо обгортку і бачимо…
Аваков пропонує збільшити дефіцит бюджету. Зараз дохідна частина бюджету 1,095 млрд. грн. Видаткова – 1,184 млрд. Дефіцит – 96,3 млрд.
І Аваков пропонує підняти дефіцит бюджету відразу на 200 мільярдів.
А такий страшний дефіцит бюджету - це, на хвилиночку – невиконання зобов’язань України. А без запозичень – це дефолт, станок і гривня по 50-т.
І для того, щоб спасти нужденних Аваков пропонує:
«Негайно і в найкоротші терміни провести реструктуризацію зовнішніх боргів України, істотно скоротивши навантаження з виплат %% і основного боргу в найближчі роки».
Ага, тобто давайте забудемо платити зараз, а перенесемо виплати боргів на потім. Це технічний дефолт.
І все це при тому, що у нас класні золотовалютні резерви. І ми їх накопичували саме для форс-мажору. І нам Є ЧИМ віддавати борги.
І нам потрібно всього лише прийняти ОДИН Анти-Коломойський закон (який передбачає неповернення ПриватБанку Коломойському) і ми за місяць матимемо 5,5 мільярдів від МВФ (насправді під кризу можна просити більше – і дадуть) та ще 1,4 мільярди – на боротьбу з Коронавірусом.
Але для Авакова важко кинути основного партнера – Ігоря Валерійовича.
Тому нам пропонують багато чого для людей – аж плакати хочеться.
Та тільки у мене залізне правило. Мене ще мама вчила: якщо якийся хтивий дядько манить канхвєткай – не ведись синку. А кричи караул і тікай.
А краще зберіться разом і дайте дядькові звіздюлєй.
Віктор Бобиренко