Білі ведмеді можуть повністю зникнути до 2025 року

Білі ведмеді можуть повністю зникнути до 2025 року

Відповідний звіт опублікувала Служба рибних ресурсів і дикої природи США за результатами масштабного аналізу стану популяцій білих ведмедів в Арктиці, передає ua.racurs.ua.

За словами вчених, скорочення чисельності цих тварин можна уповільнити, однак єдиний спосіб врятувати хижаків — зниження обсягів парникових викидів.

Фахівці спостерігали за змінами в чисельності білих ведмедів і кліматичними процесами в Арктиці протягом останніх 20 років. При здійсненні своїх розрахунків вони розглядали два можливих сценарії: рівень викидів парникових газів залишиться колишнім, або ж країни виконають свої зобов’язання в рамках Кіотського протоколу і майбутніх заходів з протидії кліматичним змінам.

Обидва варіанти розрахунків показали, що чисельність білих ведмедів в найближчі роки істотно зменшиться внаслідок скорочення площі льоду, катастроф нафтових танкерів та інших антропогенних катаклізмів тощо. При песимістичному сценарії білі ведмеді повністю вимруть вже до 2025 року через масове скорочення чисельності у ряді ключових популяцій на Алясці і в Сибіру.

Екологи запропонували деякі заходи, які могли б допомогти тваринам знаходити їжу в голодні періоди, проте це не вирішить головної проблеми — скорочення площі морських льодів, де білі ведмеді живуть і добувають їжу, через зміни клімату. А скороченню викидів парникових газів заважають економічні інтереси низки країн світу.
Loading...
Loading...