Бельгія підтверджує 30 літаків F-16 Україні в договорі про оборонну допомогу

Бельгія підтверджує 30 літаків F-16 Україні в договорі про оборонну допомогу

Бельгійський уряд підтвердив надання Україні загалом 30 бойових літаків F-16 до 2028 року в межах оборонної допомоги затвердженої договором про співпрацю в галузі безпеки.

Президент Володимир Зеленський підписав договір 28 травня в Брюсселі з прем’єр-міністром Александром Де Кру, який повідомив, що цього року Бельгія виділить на підтримку України “принаймні 977 мільйонів євро”.

Александр Де Кру сказав, що певну кількість винищувачів F-16 Бельгія хоче надати Україні вже цього року, підкресливши, що міжнародна допомога має бути швидшою, більшою і кращою, щоб Україна змогла відбивати загарбників.

Він при цьому зауважив, що бельгійські літаки призначені для застосування на українській території.

Українсько-бельгійський договір про безпеку додається до інших таких угод, які Україна вже уклала з низкою країн, щоб затвердити довготермінові зобов'язання підтримки в умовах російської агресії.

Александер Де Кру наголосив, що двосторонні угоди про безпеку та оборонну підтримку мають на меті діяти на час поки Україна рухається до членства в НАТО і ЄС.

Напередодні Зеленський підписав такий документ у Мадриді, де іспанський уряд зокрема зобов’язався якнайшвидше допомогти Україні з ракетами для протиповітряної оборони.

Але в той час, як Росія відкрила новий фронт на Харківщині та намагається наступати на південному сході України, західні представники визнають, що міжнародна підтримка українцям досі була недостатньою.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ сказав 27 травня, що союзники виконали не всі обіцянки, а також запізнювалися з допомогою.

“США витратили шість місяців на узгодження нового набору допомоги. Європейські союзники, які обіцяли 1 мільйон артилерійських набоїв, не забезпечили навіть близько до тієї кількості амуніції для України”, - сказав Столтенберґ.

Він також зауважив, що у відповідь на прохання України надати додаткові системи ППО Патріот для захисту Харкова, лише одна Німеччина досі вирішила надати ще одну таку додаткову систему.