"ЧОМУ ЄС НЕ ВІДСТАВЛЯЛА ТРУБУ?" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

"ЧОМУ ЄС НЕ ВІДСТАВЛЯЛА ТРУБУ?" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

Бійтеся данайців що дари приносять – бійтеся «служок» що відставляють голів ДБР!

Я й сам доклепати не міг – чому Європейська Солідарність не проголосувала за таку дивовижно нагоду звести рахунки з тим хто став символом беззаконня і політичних переслідувань в Україні? Що-що, а відставку Романа Труби прибічники Порошенка мали б сприйняти з радістю. Так?

А от рано радіти. Зробивши десяток кліків мишкою і прочитавши уважно ЩО прийняла щойно коаліція фракцій «Голос служок» («Голос» за законопроекти «Слуги народу» голосує як ніхто у ВР – на забуваймо) я все зрозумів. По суті сьогодні ДБР зробили службою повністю підконтрольною президентові Зеленському.

Що прийняла ВР? По-перше, вона змінила механізм обрання директора Бюро. Відтепер конкурсна комісія буде складатися з 3 представників від президента, 3 від Верховної Ради і 3 від Кабміну. «Служки» уже похвалилися що квота Кабмін відійде міжнародним організаціям. Простіше кажучи – думку міжнародних організацій тепер можна сміливо посилати… самі знаєте куди. У президента Зеленського своїх в комісії буде більшість.

По-друге. Директор ДБР відтепер по факту буде сам призначати собі заступників. Заступників директора призначатиме внутрішня конкурсна комісія під керівництвом директора Бюро. Простіше кажучи – представники громадськості до цього процесу доступу не матимуть.

Іншими словами, Державне Бюро розслідувань, яке мусило стати незалежною структурою що покликана перебрати від прокуратури функції досудового слідства, перетворюється на прокуратуру № 2. А тепер скажіть якого лиха було ЄвроСолідарності, керівники якої були дотичні до створення ДБР, голосувати за ОЦЕ?

Скажете, все то дрібниці, головне позбутися Труби? Шановні, та до лампочки мені яке прізвище має директор ДБР – Труба, Вентиль, чи Фланець. Допоки на Банковій головою ОПУ працює такий собі Андрій Богдан, директор ДБР може бути двох типів – той що влаштовує Богдана або ніякий. А чого хоче Богдан – здогадатися можна навіть без записів з каналу «Трубу прорвало». Перевага Труби була лише в тому, що людина він явно невеликого розуму – тому й наробив зашкварив, які озлили патріотичну спільноту та викликали шок у фахових юристів. Якщо на посаду директора ДБР призначать когось більш розумного…

Окремо вражає те, що цьому от перезавантаженню ДБР вже співають осану відомі антикорупціонери з грантовим підґрунтям. Хоча, чому дивуватися? Віталій Шабунін вже заявив, що «закріплення в Конституції повноважень президента стосовно звільнення і призначення директора НАБУ не загрожує незалежності антикорупційного органу». Тепер от перетворення ДБР на цепових псів пана президента антикорупціонерів не турбує так само. Це за Порошенка всі вони ревіли від будь-якої спроби президента проконтролювати чим займаються всі ці новостворені служби. Зеленському, мовляв, можна.

Звісно, подається це під соусом «перемоги» - перезавантаження ДБР водночас передбачило створення в складі ДБР управління з розслідування справ Майдану куди мусять перейти слідчі з ГПУ, які вели ці справи раніше – тобто те що вимагала адвокат родин Набесної сотні Євгенія Закревська. Але я раз за цю поправу ЄвроСолідарність проголосувала.

Дмитро "Калинчук" Вовнянко


Loading...