"Чому так важливо, що Зеленський порушує закон" - Сергій Фурса

"Чому так важливо, що Зеленський порушує закон" - Сергій Фурса

Дуже часто лунають закиди, що не можно дорікати Зеленському не повагу до верховенства права. Бо ж до нього в нас верховенства права не було, тому чому ж ви від нового президента вимагає дотримання законів.

Це лицемірство, насправді.

Але чому? Тому що більшість виборців голосувала саме за чесного кандидата, який буде дотримуватись закону і змусить це робити інших. А це дуже важливо, бо не можно змусити всіх жити по закону і одночасно закон порушувати. Так не працює.

То ж, за Зеленського голосували саме як за чесного хлопця. Роблячи ставку на фразу Вацлава Гавела, що 5 років помилок краще, ніж 50 років саботажу. Ніхто ж не вважав і не вважає, що Зеленський щось тямить в економіці? Ні. Ніхто не вважає, що він розбирається в державному управлінні? Не думаю. Ніхто не бачить в ньому досвідченого дипломата? Аж ніяк. То ж голосували саме за чесну людину. Чесність якоі мала б компенсувати не компетентність. І теоретично така можливість завжи є. Чисто теоретично.

В результаті, обираючи між професійним але не чесним (на думку виборців) Порошенко і не компетентним, але чесним (на думку виборців) Зеленським обрали Зеленського. За його чесність. Порошенко був ефективним, але не чесним (на думку виборців) і украінці вирішили, що більш ефективним буде чесна людина. І обрали Зеленського.

Саме тому від нього перш за все варто вимагати чесності і дотримання законів. І критикувати перш за все саме за попушення законів, подвійні стандарти і не щирість.

Саме тому так важливо, що Зеленський порушує закон, коли розганяє Верховну Раду. Бо керуючись політичною доцільністю це міг би робити Порошенко, а чесна людина має дотримуватись верховенства права.

Саме тому важливо, що Зеленський призначає Богдана порушуючи закон про люстрацію. Бо порушувати закон міг би і Порошенко, але при цьому будучи професіоналом. Чесна людина має дотримуватись закону і змушувати це робити інших.

Саме тому обурення викликає призначення на СБУ його друга дитинства, адже і Попошенко міг це зробити, а Зеленський обіцяв прозорі конкурси і відсутність кумовства.

Саме тому подавати законопроект про закриті списки після договорянка з кимось не можно Зеленському, тому що так би робив і Порошенко. А не чесна людина, яка обіцяла своім виборцям відкриті списки (хоч мало хто взагалі розуміє, що таке ці відкриті списки)

Від Зеленського важно вимагати компетентності, так само як і неможливо вимагати чесності від Порошенко чи більшості народних депутатів Верхової Ради. Це факт і факт добре відомий. Але якщо компетентності ще можна навчитись, теоретично, то з чесністю все просто. Ти або відразу чесний, або ні. Ти або відразу виконуєш закони, або ні. Ти або відразу призначаєш людей Коломойського, або ні.

І тому верховенство права - це ключова вимога до Зеленського. Бо чесність була його головною фішкою. А без неі він не вартий нічого. Як президент краіни. І просто хамити депутатам, що так подобається людям, можна було б покликати будь якого вахтера з Украіни. У нас таких багато. Варто лише дати таким людям владу і вони починають поводити себе як останнє хамло. Але президента обирали не для цього.

Сергій Фурса


Loading...