"Чому впав Радянський Союз?" - Павло Бондаренко

"Чому впав Радянський Союз?" - Павло Бондаренко

У Луганському обкомі КПРС трудилися десятки чиновників на добрячих зарплатах. Спецпайки, спецобслуговування, спецсанаторії, службові автомобілі з водіями.

У самому центрі Луганська для них побудовано кілька елітних чотириповерхових будинків з квартирами поліпшеного планування. У місті цей затишний квартальчик називали "дворянське гніздо". Скільки на те "гніздо" коштів пішло, сказати важко, але лік на мільйони рублів іде.

А ще був Луганський міськком партії. А в області 22 райкоми. А ще було 14 міст обласного підпорядкування - там власні міськкоми. З відповідними штатами відповідальних та технічних працівників. Зі своїми "гніздами".

В СРСР було 167 автономних республік, округів, країв та областей. Усе це обкоми, крайкоми тощо. Районних комітетів партії в СРСР було 3255.

Скільки працівників було в середньому у обкомі - не скажу, не знайшов інформації. Так само, як за ЦК КПУ. А от щодо штату ЦК КПРС такі відомості існують. Станом на 1989 рік там трудилися, не покладаючи мозолястих рук, 1940 відповідальних та 1275 технічних працівників.

Плюс сотні редакцій партійних газет з відповідним устаткуванням та вмеблюванням. Плюс штат спецсанаторії, спецрозподільників та інших спец...

А ще ж був Комсомол. Він теж мав такі самі обкоми, крайкоми, райкоми. З такими само автомашинами "Волга". Тільки колір був не чорний, а білий. І санаторіїв було менше.

Ще були старші піонервожаті у кожній школі. А шкіл цих більше 100 тисяч. А над цими піонервожатими - старші піонервожаті районів та міст. Усі вони - на зарплатах. А ще в кожному районі та місті були будинки піонерів. Там свій штат. І теж на зарплатах. Зі службовими авто.

Яка держава може собі дозволити утримувати мільйони й мільйони подібних нероб?

І не розповідайте, що ото усе існувало на партійні та комсомольські внески і продаж газети "Правда" по 3 копійки за примірник.

Хтось колись бачив Будинок політпросвіти в усій його пишноті мармуру, скла і полірованої деревини? А такий будинок був у кожному обласному центрі плюс автономні республіки та округи, плюс Москва та Ленінград. Десь під дві сотні набирається.

На фото - гігантська будівля Будинку політпросвіти Ленінградського обкому КПРС.

А хтось бував в обкомі партії або хоча б у райкомі? Там ще затишніше та заможніше аніж у будинках політпросвіти.

У когось є питання чому згнив і впав СРСР? Це не головна, але основна причина. Їх багато.