«ЦУҐЦВАНҐ ДЛЯ КРЕМЛЯ: КОЖЕН КРОК ВЕДЕ ЙОГО ДО МАТУ» - Олег Пономар

«ЦУҐЦВАНҐ ДЛЯ КРЕМЛЯ: КОЖЕН КРОК ВЕДЕ ЙОГО ДО МАТУ» - Олег Пономар

Давайте унаочнимо, що я мав на увазі у недавній статті, коли писав, що кожний наступний крок погіршує ситуацію для Московії. Чому їй весь час доводиться вибирати між поганим та дуже поганим?

Пам'ятаєте, коли кілька місяців тому в Конґресі ініціювали законопроект про санкції проти Московії, я спрогнозував — "ну що? тепер чекаємо на теракти у США?" Як бачимо, так і сталося — бійки на ґрунті нацизму — це теракт, бо за задумом організаторів це має зруйнувати засади демократії та державності у США.

Московія дуже давно (після марафону в Бостоні були лише дрібні безлади та й все) не вдавалась до відкритих спецоперацій на території США. Все таки територія США — це не Лондон і не Париж.

Це дуже відчайдушний та ризикований крок. Хоча зрозуміло, що заморожені групи білих нациків та інших ультра-правих чи ультра-лівих (як і в Европі) завжди готові діяти, лиш би платили.

Московія майже рік чекала добрих новин від Трампа щодо санкцій. Та за Трампа їх не лише не скасували, а навпаки — набагато сильніше ускладнили, ще й зацементували їх законом, що робить безперспективними для президента будь-які спроби їх скасувати.

І ось тепер в Московії дилема. Змовчати, проковтнути — зле, це показати свою слабкість. Відповісти — ще гірше. Чому?

Бо підставили під удар і так слабкого Трампа. Настільки, що армійські генерали (що трапляється дуже рідко, адже Армія нейтральна) засудили позицію Трампа. Великий бізнес засудив Трампа. Провідні конґресмени засудили Трампа. Одні — прямо називаючи його ім'я, інші — натякаючи на нього. Впливові демократи це зробили, ба найгірше — впливові республіканці теж.

Ну і чого домоглась Московія? Ще жорсткіших санкцій проти себе в майбутньому. Ще швидшого президенства Пенса, за якого Московії взагалі нічого хорошого не світить?

Ось це і є — вибирати між поганим і дуже поганим.


До речі, в Україні московські консерви попадаються на той самий гачок. Нічого не робити — зле. Щось робити — виникає ризик елементарних помилок. Цуґцванґ.

Олег Пономар

Loading...