«Доброго святкового дня, друзі. Христос ся рождає!» - Олег Пономар

«Доброго святкового дня, друзі. Христос ся рождає!» - Олег Пономар

Я дуже радий, що сьогодні Україна святкуватиме різдвяний вечір разом з усім християнським світом. Адже вже завтра — РІЗДВО.


Ви знаєте, що я є дуже ліберальним (ба водночас є консерватором (республіканцем) — як це може бути? напишу про це у суботу окремий пост, про сучасний західний консерватизм-лібералізм).

Я виступаю за легалізацію каннабісу, ігрової та секс-індустрії.

Я виступаю проти всіх типів дискримінації — за статтю, расою, національністю, вірою, тощо.

Я виступаю за рівні юридичні та громадянські права всіх видів меншин.

Я ненавиджу ціннощі комуністів та совків, тоталітаризму та нерівності.

Я поважаю всі так звані західні ціннощі — права та свободи, рівності перед законом.

Я вірю в це щиро та сердечно, і відкрито кажу про це.

Я знаю, що не всі є готовими все це сприйняти. Я не наполягаю. Я просто кажу. Я знаю, що я можу на цьому втратити. Але я не бігаю за масовістю. Якщо зміниться бодай кілька людей — це вже моя перемога.

Що я зауважив, коли агітував за вільний ринок землі в Україні? Я побачив, що більшість страхів та стереотипів на цю тему — через банальне незнання простих речей.
Через незнання фактів — виникають догми. Навіть елементарно від браку чи недоступності інформації (з різних галузей — з історії, політики, економіки, фізіології людини, тощо). І я намагаюсь поширювати цю інформацію.

Отже, стосовно РІЗДВА. Тут просто лавина догм і міфів.

Наприклад, маса людей називає Різдво у грудні католицьким. Це помилка, міф, догма. Це Різдво загальнохристиянське і його святкують і католики, і протестанти, і православні (греки, болгари, румуни, тощо).

Наприклад, багато хто не знає, що навіть на Московії, в Російській імперії, Різдво святкувалось у грудні. І що власне більшовики, яких ми всі ненавидимо, відмовились святкувати Різдво у грудні.

Для всіх, хто сумнівається у цьому питанні — пропоную коротку статтю Maksym Vasin http://mvasin.org.ua/2015/12/1120

*************************************************

ЧОМУ РІЗДВО ХРИСТОВЕ СЛІД СВЯТКУВАТИ 25 ГРУДНЯ

Чимало українців вже вирішили поміняти власний календар урочистостей на користь святкування Різдва Христового 25 грудня. Адже багато з нас подорожують світом, мають друзів і знайомих в Европі та США, спілкуються з іноземцями через соціальні мережі.

Тому виникає бажання повернути чільне місце Різдву у зимових святкуваннях замість “новорічної” ейфорії, яка залишилася нам у спадок від радянського режиму. Ці кілька фактів допоможуть вам подивитися на українське Різдво з іншого боку.

• 25 грудня — це не католицьке Різдво, а християнське.

Більшість християн у більшій частині світу святкують Різдво саме 25 грудня. Та не лише католики, але й протестанти (які складають більшість у США та значну частину в Европі) та православні Вселенського патріархату в Туреччині та Греції, в США та Канаді, а також православні церкви Румунії та Болгарії. Також греко-католики (українці) Канади, Бразилії, Аргентини перейшли на новий стиль та святкують Різдво 25 грудня.

• Коли ж святкувати “православне” Різдво?

Всеправославний Собор в Константинополі 1923 року вирішив, що православні християни згідно із точнішим Григоріанським календарем мають відзначати Різдво Христове 25 грудня. На це погодилися усі країни окрім тих, що були під впливом Радянського Союзу. Тож Україна досі залишається у радянській (на тепер – московській) парадигмі, святкуючи Різдво 7 січня у компанії ... з агресором Московією, а також ... з Казахстаном, Киргизстаном, Сербією та Грузією.

• Різдво Христове & Новий рік

Задум більшовиків/комуністів був у тому, щоб поступово замінити християнські традиції власною атеїстичною ідеологією. Вже починаючи з 1929 року в СРСР святкування Різдва було офіційно скасовано. Пізніше, з кінця 1947 року, перший новорічний день – 1 січня – став для радянських громадян святковим і вихідним.

На додачу Різдвяна зірка на ялинках стала п’ятикутною, подарунки дітям почав роздавати не Святий Миколай (себто Санта Клаус), а самозванець без роду і племені – Дід Мороз. У такий спосіб, святкові настрої радянських вірян були зміщені з Різдва Христового на непомітний раніше і цілком безбожний Новий рік. Чи не час нам нарешті переглянути власні сімейні традиції?

• Цивілізаційний вибір України

Московська агресія як реакція на европейський вибір України все більше підштовхує українських громадян до того, щоб вернутися до загальнохристиянських цінностей, на основі яких побудовані розвинуті Західні суспільства. І розділити радість Різдва Христового з двома мільярдами християн по всьому світу – це особливе відчуття єдності. Для вірян є важливим перенесення уваги зі світського свята на релігійне, адже тоді міняється вся атмосфера передсвяткових очікувань і в наші душі просякає все більше світла Христової зірки.

Тоді, понад 90 років тому, радянська влада змінила ці святкові акценти на користь атеїзму. Тепер прийшов час відновити баланс та святкувати Різдво християнам України разом із усім світом.

Олег Пономар

Loading...