Економічне диво продовжується

Економічне диво продовжується

Всі вже знють, що слідом за підприємцями на свої акції почали виходити освітяни, з вимогою виплати заробітної плати.

Не збільшеної, яку планували ще попередники, не обіцяної перед виборами, а хоч такої вже, яка є.

Звичайно, це обурення ошуканих людей викликає посмішку у тих, хто передбачав подібне ще навесні та попереджав про наслідки довіри до популістів, але тепер, схоже, стає не до сміху.

Це перші паростки кризи, яка насувається через непрофесійні та шкідливі дії уряду т.зв. "технократів".

Збільшення податкогово тиску, відверто зневажливе поводження з інвесторами, затримка кредитних програм через невизначеність з Приватбанком та апетитами Коломойського і Ко, згортання децентралізації, посилення недовіри до судової та правоохоронної системи, втрата довіри західних партнерів через відновлення економічних зв'язків з РФ, явна відірваність від реалій більшості міністрів тощо - визначать економічні складнощі найближчих років.

Вже визначають, бо скорочуються робочі місця, зупиняються підприємства, тікає великий капітал, а відповідно немає надходжень до бюджету - і акцій протесту ми спостерігатимемо все більше.

До того ж, "Бюджет-2020" не передбачає ніякого "прориву", навпаки, урізається підтримка незахищеним, ріст зарплат та пенсій заморожено, інфраструктурні проекти призупинені - зато його дірки закриватимуть продажем землі, збільшено корупційну складову, витрати на президента, ВР та Кабмін.

Все як завжди, тільки гірше, бо виглядає як знущання після "президент має жити як вчитель, а вчитель як президент".

Да, і на порядок збільшено фінансування силового апарату, який, на відміну від армії, отримав мільярдні кошти на додачу до кардинально підсилених повноважень.

Може тому "вчителям поліція пояснила можливу відповідальність за акцію", така тепер буде основна робота рефоормованих силовиків?
Поки такі як Арахамія з Богданом не пояснили хто "заплатив освітянам за протест".

Валерій Прозапас


Loading...