"Фюрера Haag’нули: Гаага позбавила кремль шансу «мирно» завершити війну, без перезавантаження влади не вийде" - Орестократія

"Фюрера Haag’нули: Гаага позбавила кремль шансу «мирно» завершити війну, без перезавантаження влади не вийде" - Орестократія

Кремль до останнього сподівався вислизнути із Z-халепи через укладення т.зв. мирної угоди з Україною: московити ось уже пів року затягують Київ за стіл переговорів. У пакеті пропозицій: анексія частини української території по лінії фронту та відсутність взаємних претензій. Якщо раніше Московія могла б бодай мріяти про це, то рішення Міжнародного кримінального суду (МКС) знімає навіть теоретичну можливість для бункерного вийти сухим із рік крові.

Московія вивезла з України щонайменше 16 тис. дітей. Через це МКС видав ордер на арешт Путіна: що це означає фактично?

123 країни-учасниці зобов'язані заарештувати Володимира Путіна, щойно він в'їде на їхню територію. До речі, США, Китай і Росія не входять до числа держав, де поширюється юрисдикція МКС.

Це перший крок до міжнародного переслідування диктатора.

Рішення має і політичне значення. До статусу одіозного правителя додається ще й офіційна кваліфікація «злочинець». Лідери світу тепер думатимуть, чи сідати з ним за один стіл переговорів.

Україна наполягає на іншому формату суду - організації спецтрибуналу щодо злочину агресії проти України.

По-перше, МКС не має юрисдикції судити за злочини агресії. По-друге, Гаага не має повноважень для заочного засудження. Трибунал такі права може отримати.

У створенні міжнародного трибуналу братимуть участь усі наші західні партнери, а відтак вага рішень буде відчутнішою.

Саме зараз понад 30 країн світу формують логіку заснування подібного спеціального суду. Німеччина з Францією, традиційно, мають «особливу думку».

Тепер найсмачніше: ордер МКС зриває будь-які плани кремля втримати владу «після війни».  

Фюрер уже став фігурантом міжнародного розслідування і має статус підозрюваного. «Мирна угода» з Україною (якщо раптом хтось у Києві надумав би таку укладати), чи вимушене відведення військ на кордони 1991 року не змінять його статус, - він фігурант Гааги.  

Ордер МКС фактично створює потребу в перезавантаженні влади в Московії, яка опинилася у кримінальній пастці. Наприклад, як пише NYT, рашисти не зможуть добитись зняття міжнародних санкцій без виконання ордерів суду Гааги. Тобто, видачі бункерного.

До речі, фюрер потрапив у виразну компанію фігурантів Гааги:

Колишній президент Югославії Слободан Мілошевич.

Очікує видачі президент Судану Омар Башир.

Президент Ліберії Чарльз Тейлор.

Жан-Пьер Бемба, колишній віце-президент Конго.

президент Кот-д'Івуару Лоран Гбагбо.

президент Кенії Ухуру Кеніата