"Генеральный кондуктор" - Гліб Бабіч

"Генеральный кондуктор" - Гліб Бабіч

Ой, а чому ви дивуєтеся, мовляв - Венедіктова з усіх справ Порошенка вибрала найбільш абсурдну? Пов'язану з виконанням обов'язків президента. Та ще й за статтями, згідно з якими він вирішив захопити владу у самого себе. А якщо не вийде - повалити себе нафіг.

Навіщо заводити справу на попереднього президента за виконання своїх обов'язків, на тлі нахабної узурпації влади нинішнім?

Справа в тому, що Венедіктова - не прокурор. Вона - кондуктор. Людина, що супроводжує трамвай країни від імені влади. І відповідає за «посадку пасажирів».
Навіть в її інтерв'ю немає ані слова про верховенство права, законності, справедливості та об'єктивності.
Зате є визнання, що показником якості своєї діяльності вона вважає «посадки».
Тому вона буде підтримувати будь-яке «замовлення» від влади. І її прокурори будуть підтримувати будь-які звинувачення. З будь-яких справах. І по Порошенко. І по Шеремету (про що було сказано окремо). І по кожному з вас, коли прийде час і необхідність.
Тому що завдання прокуратури - саджати. Точка.

Правда, часу не так багато. Тому, що система валиться вже із загрозливою швидкістю.
І потрібно хоч щось, що відверне загальну увагу від цього процесу.
Тому їй і підсунули справу, пов'язану з Верховним Судом. Тим більше - у неї з ним особисті рахунки. Бо, в той факт, що вона тріумфально провалила конкурс в ВСУ, її будуть тикати довічно.
Якщо, звичайно, вона не зможе довести неспроможність самого ВСУ. І паралельно дасть своєму шефу зробити Верховний Суд «на 200% своїх».
А раптом?

Образився навіть кумир Венедіктової - Портнов. Мовляв, вибрали найбільш тухлу справу, що дасть інформаційні козирі в руки Порошенка. Правда він забув, що сам дав ці козирі раніше. Коли наштампував ще більш тухлі справи.

Тому, попередній «на 100% свій» прокурор цю нісенітницю підписувати відмовився. Тому, що був ближче до прокурора, ніж до «кондуктора». Тому, що розумів - рано чи пізно за будь-які «фокуси» доведеться нести відповідальність. І його прибрали.

А Венедіктова - це яскравий представник нової хвилі влади. Хвилі зворотного природного відбору. Мінімум компетентності - максимум відданості. Що було доведено періодом її «царювання в ДБР».
Це дуже допомагає здійснювати неадекватні дії, вигідні іншим. Нерозуміння ситуації - кращий привід для безстрашності.

Але я б не радів.
Некомпетентність і керованість тягнуть за собою свого вічного партнера - «свавілля».
Його час настав, тому, що законним шляхом порушувати закони ніяк не виходить.
Тому на місце генерального прокурора беруть «генерального кондуктора».
Який відповідає за «посадки». У надії, що і «продавати квитки» йому теж дозволять.
І це вже стосується всіх нас.

Так що готуйтеся. Пасажири.

Гліб Бабіч