"ГРИЦЕНКО І МЕДВЕДЧУК" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

"ГРИЦЕНКО І МЕДВЕДЧУК" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

Український мікрополководець, екс-міністр оборони Анатолій Гриценко знову вибухнув тонами звинувачень на адресу Петра Порошенка. На каналі «Україна-24» Гриценко звинуватив Петра Порошенка: «Це показує, що він з Медведчуком, якого він зовні виставляв майже ворогом, він з ним ледве не жив. Щодня спілкування, вночі зустрічі, вдома зустрічі і так далі».

 Які докази наводить Гриценко? Тільки не падайте – знову ті самі плівки Бігуса, які Бігус категорично намагається НЕ публікувати в повному обсязі і через це судиться з Порошенком. Гриценко заявив: «Я знаю від правоохоронних органів про те, що записи зроблені юридично коректно: це не якась там нелегальна прослушка, а в рамках оперативно-розшукових дій, і вони мають доказову цінність в суді». Тобто Гриценко заявив те саме, про що захист Порошенка казав від самого початку. Записи оприлюднені Бігусом були зроблені спецслужбами і злиті «розслідувачу» як раз із метою паплюження Порошенка. Злив таких записів – це незаконне оприлюднення матеріалів слідства, як мінімум. Агов, правоохоронці! Цим зайнятися не кортить?

 Бо плівками Бігуса займатися марно, про якусь дотичність Порошенка до схем Медведчука власне на записах – жодного слова. От взагалі. Про дотичність Порошенка у передачах просторікував сам Бігус, за принципом «наклеп у вигляді версій». Він різко робити це перестав і заговорив про «ми припускаємо» та «на нашу думку», коли змістом його передачок зацікавилися адвокати Порошенка. Але не про Бігуса мова.

 Знаєте, я не буду тут перелічувати всі подвиги полковника Гриценка – про землю, яку за часів коли він був міністром передали комерсантам, а за Порошенка повертали державі. І про квартири, забезпечення якими військових за міністра Гриценка зменшилося, а не збільшилося. І про те що у 2014 р. у війну ЗСУ вступили у формі «дубок-скляха» та берцях «тисячакроків», згідно речового атестату затвердженого міністром Гриценко. І про те як за міністра Гриценко продавали за кордон танки і вертольоти зі складів МО України.

 І вже точно не згадуватиму про те як весь 2014 р. професійний військовий Гриценко відсидівся у тилу, бо за одною версією його Турчинов не пустив, а за іншою – бо він батальйоном командувати не вміє.

 Я пропоную пригадати інше – те, чому самому Гриценку тема Медведчука не байдужа. Слідкуйте за руками.

 У вересні 2018 р. «Українська правда» повідомила що з політиком Анатолієм Гриценком сильно зблизився народний депутат і «повелитель Закарпаття» Віктор Балога. А Балога – особа дуже близька до Медведчука. І не тільки тому що вони обоє – закарпатці. От що розповів сам Балога в інтерв’ю Гордону: «Медведчук… розумний хлопець, однозначно. Більше того, він у велику політику завдяки Балозі потрапив, бо, коли йшов на вибори, звернувся по допомогу... Він балотувався по моєму округу так само, як і Григорій Суркіс… Я поступився, узяли ми цих хлопців у закарпатці, вони багато для області намагалися робити…»

 Те що Гриценко зблизився з людьми Медведчука тоді дивним не виглядало. Дещо раніше сайт «ICEUR» - «Міжнародного центру дослідження відносин Росія-ЄС», що працює в австрійському Відні, повідомив що кандидат у президенти Анатолій Гриценко (саме так він названий у повідомленні) провів у них майстер-клас на тему ситуації в Україні і навколо неї. Фокус в тому, що «ICEUR», це неурядовий інститут відомий своєю проросійською позицією, що просуває в Австрії тези на кшталт: «Європі потрібен діалог з сильною Москвою». Серед іншого Грицено там розповів про «досвід своїх контактів з російською стороною».

 Чи не тому Гриценка тепер так цікавить тема Медведчука? Можливо. Можливо, він так надає допомогу ОПУ (див. скан). Але набагато швидше причина в тому, що Гриценка банально душить заздрість. Бо не його тисячі українців прийдуть зустрічати в аеропорт. І не він – лідер опозиції. У Петра Порошенка ще довге політичне майбутнє. Гриценко ж лише минуле, яке силиться нагадати про себе.