Харківська трагедія: суд по Зайцевій-Дронову

Харківська трагедія: суд по Зайцевій-Дронову

Сьогодні на суді по Зайцевій-Дронову вивчатимуть дніпровську експертизу, яку зробив адвокат Дронова за власною ініціативою.

Подробиці дивіться сьогодні у Фактах о 18-45, тут головні моменти.

1) Дніпровська експертиза встановила середню швидкість Лексусу. 106 км за годину. Цього не зробили харківські експерти. Ця швидкість збігається приблизно зі швидкістю з блоку управління Лексусу. Там зафіксовано 102 км за годину. Нагадаю, прокурори до уваги цю швидкість не взяли.
2) Експерти встановили, що Зайцева, навіть на такій великій швидкості, могла загальмувати, щоб уникнути зіткнення. Коли загорівся жовтий Зайцева була на відстані майже 120 метрів до зіткнення, а гальмівний шлях, якщо б загальмувала, становив би близько 90 метрів. Відповідно, якщо б хотіла - загальмувала б і ДТП не було б.
3) Якби Дронов стартував на зелений, то зіткнення із Лексусом Зайцевої не було б також. Навіть якщо стартував би на зелений з того самого місця.
4) Адвокат Дронова не виключає, що його підзахисний може змінити свою позицію щодо визнання провини. До цього часу Дронов провину не визнавав. Від себе додам, що це єдина можливість нині для нього отримати пом'якшення і зменшити термін покарання.

І про зниклі сечу, кров, нарколога Федірко, автошколу, яка вчила Зайцеву і експертизу по наркотиках.

Напередодні свят головний поліцейський області Олег Бех та головний слідчий Сергій Чиж давали пресуху. Я спитала - чи відомо їм, що кров та сеча Зайцевої зникли
- як шукають нарколога Федірко
- що з автошколою, яка навчала Зайцеву
- і чому їхній слідчий не передав експертам токсикологічне дослідження, результат з опіатами і огляд наркологом Федірко, через що судово-медичні експерти не змогли встановити чи перебувала водійка під дією наркотиків. Зазначу, що всі ці експертизи вже були готові, і мали передатися слідчим для головного висновку СМЕ (судово-медична експертиза), на якому пізніше і базується обвинувачення.

Відповіді поліції такі:
1) Крові та сечі дійсно взяли скільки треба, ми підтверджуємо. Чому і куди зникло - перевіримо. Якщо треба буде - відкриємо кримінальне провадженя.
2) По Федірко - обіцяють знайти.
Вже після пресухи Бех каже, що не могла людина так просто зникнути в Україні. Я кажу, що в цьому й полягає моє питання. Чому ж тоді і досі не знайшли? Адже шукаємо вже півроку.
3) По слідчому - чому не передав документи - нині триває внутрішня перевірка.
4) По автошколі, яка вчила Зайцеву - поліція відправила запит на позбавлення школи сертифікату. Відповіді поки не отримали.

Тетяна Доцяк