«Книга-мандрівка. Україна» КІТ-БЛОГЕР У ЛАВРІ. 15 серія

«Книга-мандрівка. Україна» КІТ-БЛОГЕР У ЛАВРІ. 15 серія

Чи знаєте ви, навіщо у бібліотеках з давніх-давен заводили котиків? З цілком практичною метою: ті мали ловити мишей, які псували книги. У Києво-Печерській лаврі була не тільки бібліотека, а й скрипторій, тобто переписувальня, а пізніше ще й друкарня.

Та наш котик не простий мишолов, адже звати його Афанасій, тобто «безсмертний». Він і сам книжник, ну або по-сучасному — блогер. Афанасій за свої 9 життів багацько встиг побачити: як жили монахи за княжої доби, як вони боронилися від навал кочівників, як над підземними печерами виріс величний бароковий монастир і як його вкотре заледь не знищили усього кілька десятиліть тому.

Говорить наш котик голосом шоумена, відеоблогера та телеведучого Олександра Педана. А ще Афанасій гуляє не сам по собі. Він дружить із батьком усіх українських блогерів та істориків — самим Нестором Літописцем, чия «Повість минулих літ» за своє майже тисячолітнє існування назбирала мільйони фоловерів по всьому світу. Завдяки їй ми сьогодні й розказуємо історію однієї з головних українських святинь — Києво-Печерської лаври! А озвучує Нестора ведучий програми «Ранок з Україною» на ТРК «Україна» Анатолій Анатоліч.Loading...