Колишні посли США в Україні: Байден підтримає Україну і наполягатиме на реформах

Колишні посли США в Україні: Байден підтримає Україну і наполягатиме на реформах

Президентство Байдена несе хороші новини для України та тих, хто хоче, щоб вона стала сучасною європейською державою. При цьому Джо Байден може виявитись готовим до того, щоб підштовхувати президента України Володимира Зеленського щодо необхідності реформ. Про це у статті, оприлюдненій дослідницьким центром Brookings Institution, заявив колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

На думку Пайфера, адміністрація Байдена гратиме більш активну роль у процесі перемовин щодо мирного процесу у Донбасі, який, за словами експерта, перебуває у стані агонії".

Байден може виявитись таким другом, якого Україна зараз потребує: надаватиме підтримку, але і буде прямолінійним із Зеленським .... готовим підштовхнути його до політично важких кроків, яких він, можливо, хотів би уникнути
Стівен Пайфер

"Щонайменше, адміністрація Байдена має призначити спеціального посланця для координації з Німеччиною і Францією, та, у ширшому сенсі, з Європейським союзом, Великобританією, Канадою та іншим з приводу західної підтримки України та санкцій щодо Росії", - вважає експерт.

Як відзначає Пайфер, поки не очевидно, чи братиме Байден участь у мирному процесі особисто, але, на думку Пайфера, його участь "збільшила би перспективи врегулювання та повернення Донбасу під український суверенітет".

При цьому, наголошує Пайфер, "адміністрація Байдена підтримуватиме позицію Києва щодо Криму і не визнає його анексію Росією".

"Білий дім висловить цю позицію", - пише колишній дипломат.

У питанні реформ, наголошує Пайфер, "Байден може виявитись таким другом, якого Україна зараз потребує: надаватиме підтримку, але і буде прямолінійним із Зеленським з приводу того, що необхідно зробити, та готовим підштовхнути його до політично важких кроків, яких він, можливо, хотів би уникнути".

Як відзначає Пайфер, адміністрації США варто зробити двосторонню підтримку України залежною від реалізації конкретних реформ в Україні. Пріоритетними реформами для України Пайфер називає судову реформу включно із Конституційним судом. Пайфер також каже, що Адміністрація США допоможе Україні, якщо заборонить анонімним компаніям-прокладкам, якими користуються українські корупціонери, працювати у США без повного оприлюднення їх власників.

Він рішуче протидіятиме агресії Кремля, він будет потужно виступати за підтримку України у війні, яку веде Москва і він наполягатиме на реформах в Україні, щоб країна потурбувалась про внутрішні вразливості
Джон Гербст

Раніше, колишній посол США в Україні Джон Гербст висловив переконання, що Байден буде підтримувати суверенітет та територіальну цілісність України і буде наполягати на здійсненні важливих реформ.

"Він рішуче протидіятиме агресії Кремля, він будет потужно виступати за підтримку України у війні, яку веде Москва і він наполягатиме на реформах в Україні, щоб країна потурбувалась про внутрішні вразливості", - наголосив Гербст.

Гербст назвав Байдена найкращим головнокомандувачем США за 12 років з питань протидії Росії та захисту України. За словами Гербста, Байден розуміє суть процесів в Україні так як їх розуміють мало західних політиків.

Гербст висловив переконання, що у наступні тижні можна очікувати телефонної розмови між Байденом та президентом України Володимиром Зеленським.

Стівен Пайфер був послом США в Україні в адміністрації демократа Білла Клінтона з 1998-го по 2000-й роки. Як дослідник він фокусується на питаннях України, Росії, Європейської безпеки та контролю над ядерними озброєннями. Джон Гербст був послом США в Україні в адміністрації республіканця Джорджа Буша з 2003-го по 2006-й рік. Гербст очолює "Центр Євразія" в аналітичному центрі Atlantic Council у Вашингтоні.