"Командує парадом саме Зе! І відповідатиме він" - Ігор Гулик

"Командує парадом саме Зе! І відповідатиме він" - Ігор Гулик

Парламентська монофракція "Слуга народу", подібна на "Союз меча і орала" з відомого роману Ільфа і Петрова, починає розповзатися, мов клаптикова ковдра. Це було цілком прогнозованим, позаяк склепана на коліні партія стала результатом змови різношерстних товстосумів, які шукали порятунку перед перспективою власного остаточного банкрутства.
Тепер, коли Зеленський (на його переконання) зручно умостився на троні, його залаштункові інвестори вирішили прискорити утілення своїх амбітних планів, уповні застосовуючи усі інструменти зі своїх арсеналів, серед іншого – і депутатські "багнети" під куполом законодавчого органу країни, відвертих лобістів в уряді, ну, й звісно, велетенський потенціал ЗМІ, які наввипередки пропагують потрібні їм ідеї.
Дуже показовим у цьому плані є вигнання Єлизавети Ясько з посади керівника української делегації у ПАРЄ, і її заміну на близьку до медведчуківської ОПЗЖ Марію Мезенцеву. Ображені завжди втрачають притаманну їм раніше здатність мовчати, і ось Ясько прямим текстом розповідає в ефірі одного з телеканалів, що, мовляв, "у моїй фракції постійно почала перемагати проросійська та дуже корупційна частина. Вона почала співпрацювати з депутатами з ОПЗЖ в різних напрямах".
Перед скандалом з "ротацією" глав делегації у ПАРЄ вся Україна обговорювала запровадження американських санкцій проти народного депутата Олександра Дубінського. Ні для кого не секрет, що парламентар є креатурою одіозного олігарха Ігоря Коломойського. Про токсичність Ігоря Валерійовича, як спонсора і бізнес-партнера, відповідні структури США вже давно говорили особисто Зеленському. Дубінський додав цьому персонажеві, окрім шахрайсько-кримінальних, ще й відверто антиукраїнських рис. Бо у "санкційному списку" Міністерства фінансів США фігурують, окрім чинного депутата-слуги ще кілька осіб, пов'язаних з Андрієм Деркачем – народним депутатом України, який "вже понад десять років є активним російським агентом, який підтримує тісні зв'язки з російськими спецслужбами" (цитата з повідомлення американського Держдепу).
Цікаво, що сам Зеленський жодним словом не відреагував на звинувачення проти Дубінського, хоча той досі є власником мандата від "Слуги народу". Оточення преЗЕдента з усіх сил пнеться пояснити, що "лідер" не причетний до нього. Та ні, таки причетний, бо хто б повірив, що рекрутування майбутніх депутатів від СН обійшлося без торгів та перемовин саме на Банковій і саме з хедлайнером, на захмарному рейтингові якого "слуги" й потрапили до Верховної Ради. Тому позиція "я – не я, і хата не моя" тут абсолютно безпідставна. Зеленський "командує парадом", тому відповідатиме за кожного зі "слуг" чи інших високопосадовців, яких він пригрів, яких наділив повноваженнями і посадив на "потоки".
Мовчанка Зеленського з приводу підсанкційного "слуги" була розрахована на те, що висловиться глава ОПУ Андрій Єрмак. Він сказав кілька нічого не вартих слів, але це показово. Бо саме Єрмак (не міністр закордонних справ), - людина, що реально не вписується в конституційне поле України (бо ОПУ як структура не присутня в Основному Законі країни), так от, саме Андрій Борисович курує так званий "російський напрямок" політики Зе!.Це він недавно вів тривалі перемовини із заступником адміністрації Путіна Дмітрієм Козаком у Берліні. Офіційно – про ситуацію з перемир'ям на Донбасі. Неофіційно, як стверджують поінформовані джерела, – про можливість прямого постачання в Україну російського газу.
Тому заява виконувача обов'язків міністра енергетики Юрія Вітренка про відновлення "газових стосунків" з агресором прозвучала не тільки у контексті прогнозованого "тарифного армагеддону". По-перше, він озвучив цю "дивну пропозицію" уночі, акурат після діалогу Єрмака з Козаком. По-друге, після потужних протестів, що прокотилися Україною після олігархічного "газового свавілля", коли дійшло до захоплення Житомирської облради. По-третє, знаючи, що навіть натяк на державне регулювання ринку енергоносіїв спричинить різко негативну реакцію МВФ, і годі буде розраховувати на бодай примарні майбутні транші від нього, Зе!режим готує "логічне пояснення" цій по-справжньому "торгівлі на крові" з Росією.
Виглядає, що задля потрібних законів, які б уможливили колаборацію перед Кремлем, Банкова готова до переформатування більшості і коаліції з відверто зрадницькою ОПЗЖ Медведчука. Однак, як свідчать недавні соціологічні заміри, більшість виборців "зелених", м'яко кажучи, не толерують такого альянсу. А, отже, він буде цинічним спотворенням народного волевиявлення, підставою для делегітимізації цього парламенту.
Ще Зеленський мусить собі чітко втямити, що у власноруч створеній кризі винен він особисто. Що не тільки МФВ, але й іншим міжнародним партнерам, які готові на радикальні заходи, щоб, до прикладу, завадити реалізації путінського проєкту "Північний потік-2" і вже роблять для цього конкретні кроки, не вдасться пояснити таку цинічну співпрацю з московським режимом.
Зрештою, Зеленський не уникне виправдань і перед власним народом, який йому таланило дурити не раз і не двічі, але, гадаю, цього разу не вдасться. Бо тисячі життів, які забрала російська війна проти України, стануть беззаперечним аргументом проти чергових обіцянок "міра-дружби-жвачкі".
Ілюстрація: Валерій Чмирьов