"Лавров звинувачує Київ" - Віталій Портников

"Лавров звинувачує Київ" - Віталій Портников

Глава російського зовнішньополітичного відомства Сергій Лавров знову звинуватив українське керівництво у небажанні вирішувати проблеми Донбасу і домагатися відновлення територіальної цілісності країни.

Конфлікт на Донбасі міністр закордонних справ Росії у інтерв'ю газеті "Аргументы и факты» називає «внутрішнім конфліктом", пропозиції українського керівництва про можливу зміну Мінських угод - відмовою від врегулювання. Лавров у цьому інтерв'ю фактично проговорився, коли сказав, що в Україні не хочуть надати окупованим Росією районам Донецької і Луганської областей особливий статус, бо ж це стане "перешкодою для продовження нинішньої політики шаленого націоналізму, русофобії, насильницької українізації, придушення незалежних ЗМІ і переслідування незгодних, розриву вікових зв'язків між нашими народами".  Попросту кажучи, особливий статус окупованих територій потрібен Кремлю для того, щоб спробувати змінити геополітичний і цивілізаційний вибір Украни і знову перетворити нашу країну на російську колонію.

Такий настрій Лаврова демонструє, що ні про яке реальне продовження переговорного процесу - ні в "нормандському форматі", ні в ТКГ мови зараз не йде.  Путіну і Лаврову не потрібні ці переговори, вони очікують зміни влади в Україні, бо ж, за словами міністра закордонних справ Росії, рейтинг Володимира Зеленського падає, а обіцянка вирішити проблеми Донбасу не виконується.  Ну а про те, що український президент не може вирішити ці проблеми просто тому, що цього не хоче окупант, Лавров не говорить.

Ну і, звичайно ж, навряд чи у такій ситуації можна говорити про реальне проведення зустрічі між російським і українським президентами.  Зеленський може давати доручення готувати цю зустріч кому завгодно, тільки Путін не буде з ним розмовляти і вже тим більше обговорювати "внутрішній конфлікт".  Українському президенту і його прихильникам просто необхідно змиритися з простою і ясною істиною - зустрічі глав держав не буде, переговори будуть продовжувати перебувати в глухому куті, конфлікт буде тривати.

Саме цього бажає Путін.