"МАМАЙ, БУБУЛИКИ І ВИБОРИ" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

"МАМАЙ, БУБУЛИКИ І ВИБОРИ" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

Мій допис «Сміття і Бублики» несподівано отримав продовження – в приватне до мене посипалися повідомлення від полтавчан, де вони розповідали про те що зараз відбувається на виборах до Верховної Ради у Полтаві. Як з’ясувалося екс-мера Полтави Олександра Мамая і нардепа Юрія Бублика, крім Макухівського сміттєзвалища пов’язують ще й вибори. Різні. Слідкуйте за руками.

Отже, в Полтаві є колишній мер Олександр Мамай. Особа неоднозначна, скажемо прямо. Пан Мамай ставав фігурантом низки корупційних скандалів. Пан Мамай відомий тим, що довго опирався встановленню в Полтаві пам’ятника гетьманові Івану Мазепі і реалізації закону про декомунізацію. Водночас – Олександр Мамай має чимало прибічників, багато полтавчан вважають його гарним сіті-менеджером.

Юрій Бублик. До Верховної ради прийшов як депутат від ВО «Свобода». Наприкінці 2015 р. вийшов зі «Свободи». Перейшов до БПП. У січні 2017 р. вийшов з БПП і наразі висувається до Верховної ради як самовисуванець. Людина яка з одного боку виглядає як цілковито чесна і ідейна. З іншого боку у 2013 р. в нього несподівано знайшли джип «Nissan X-Trail» - про авто стало відомо через те, що його пограбували і нардеп звернувся з заявою до міліції. У 2014 р. Юрій Бублик «забув» задекларувати свій бізнес. У 2016 р. мешканці села Ковалівка виклали в мережу фото елітної садиби нардепа. І декларації за 2018 р. показав повернення позики у 1,5 мільйони грн. Обіцяв посприяти будівництву сміттєпереробного заводу під Полтавою, аби вирішити нарешті проблему Макухівського сміттєзвалища – тамтешньої зони екологічного лиха. Та коли з’ясувалося що завод будуватимуть не на землях Ковалівської сільради (де головує рідний брат нардепа – Олександр Бублик) до ідеї нардеп охолов. Хоча вирішити проблему сміттєзвалища він обіцяв ще у 2012 р. Що поєднує нардепа і мера, крім сміття?

Олександр Мамай став мером Полтави у 2010 р., при чому висувався він від партії «Совість України» - його однопартійцем тоді був Володимир Гройсман, який тоді ж переобирався у мери Вінниці. Стосунки з Юрієм Бубликом тоді в нього були далекі від ідеальних. У 2013 р. саме Юрій Бублик разом із Сергієм Капліним очолювали громадян які увірвалися до Полтавської мерії для зустрічі з Мамаєм. Восени 2014 р. Олександр Мамай стверджував, що брати Бублики очолили невдоволення ним містян на хвилі Майдану, з метою самим обійняти посаду мера. Проте…

У листопаді 2014 р. Юрій Бублик був обраний депутатом до Верховної Ради (від ВО «Свобода»). За рік, восени 2015 р. в Полтаві відбулися чергові вибори мера міста, в яких участь взяв також нардеп Бублик. Проте, фаворитами виборів ставали чинний мер Мамай і висуванець від БПП колишній мер Полтави Матковський. Нардеп Бублик зосередив всю критику на Матковському, і… допоміг Олександру Мамаю виграти вибори. На думку наводить те що майже через півроку після того Юрій Бублик у ВР вийшов зі «Свободи» і перейшов до… БПП. Тобто чинник ідейний відкидати можна зразу. Який лишається ще?

До чого я все це розповідаю? Та до того, що у вересні 2018 р. депутати Полтавської міськради визнали незадовільною роботу мера Олександра Мамая і достроково припинили його повноваження. Підстава – ціла низка корупційних скандалів які буквально супроводжували колишнього мера. Відтоді екс-мер Мамай регулярно судиться, намагаючись довести свою правоту. Але.

Наразі Олександр Мамай висувається в народні депутати по 144-му мажорітарному округові – м. Полтава. Там же висувається вже згаданий нардеп Сергій Каплін. Там же висувається Олександр Бублик – голова Ковалівської сільради і рідний брат нардепа Бублика. І от, що характерно. У більшості своїх інтерв’ю і виступів Олександр Бублик пред’являє претензії висуванцеві партії «Слуга народу» Дмитру Нальотову. За збігом обставин – головному конкурентові Олександра Мамая на посаду нардепа. Вам це нічого не нагадує?

Питання – чому Олександр Бублик не висувається по рідному 145-му округу, де знаходиться керована ним сільрада? А там за збігом обставин висувається його брат – чинний нардеп Юрій Бублик. Макухівське сміттєзвалище знаходиться теж там. Чим керуються всі учасники цього дійства?

Наведу цитату політичного експерта Кирила Молчанова: «Обираєшся ти у 2014-му році як Юрій Бублик від «Свободи» по 145 виборчому округу Полтавщини і через 2 роки прозріваєш, що тобі не подобається «Свобода», а подобається БПП і вступаєш у цю фракцію. І тут, за дивним збігом обставин, вказуєш в декларації, що ти різко виплачуєш борг в 1,5 мільйони гривень…» Здається – більш ніж промовисто.

Дмитро "Калинчук" Вовнянко

Loading...