"Медведєв чекає на маріонеток" - Віталій Портников

"Медведєв чекає на маріонеток" - Віталій Портников

Російський прем'єр-міністр Дмитро Медведєв в інтерв'ю люксембурзької газеті Luxemburger Wort сказав про умови, за яких може бути збережений транзит російського газу через українську газотранспортну систему

"Якщо коротко, це врегулювання відносин між зацікавленими компаніями, вигідні економічні та комерційні параметри угоди, а також стабільна політична ситуація" - підкреслив Медведєв.

Кожну з цих умов не дуже складно розшифрувати. "Нафтогаз" повинен відмовитися від своїх вимог до "Газпрому", забрати позови з арбітражів і не подавати нових. Отже, раз і назавжди погодитися з тим, що "Газпром" є правим навіть тоді, коли демонстративно порушує вже укладені угоди. Вигідні умови угоди - це зниження ставки за транзит до суми, яка сподобається в Москві. Якщо врахувати, що раніше міністр енергетики Росії Олександр Новак говорив, що українська ставка у 2-2,5 рази вище, ніж інші маршрути, можна уявити собі апетити "Газпрому".

Але найцікавішим є умова політичної стабільності в країні. Адже абсолютно очевидним є той факт, що політична нестабільність в Україні - результат російських зусиль. Важливими сегментами цієї нестабільності є окупація Криму та Донбасу, диверсійна діяльність російських спецслужб, антиукраїнська пропаганда. І виходить парадоксально - Росія так зацікавлена ​​у транзиті і політичної стабільності, що генерує нестабільність! І це якось дивно для країни, яка бажає, щоб через територію сусідньої держави безпечно переправлялася її сировина.

Втім, для Медведєва і "Газпрому" політична стабільність в Україні - зовсім не те, що зазвичай мають на увазі під стабільністю і добробутом. Для Медведєва стабільність - це політичне підпорядкування України Кремлю. Це і є головна умова для збереження транзиту через українську ГТС. І тоді, до речі, дві інші умови втрачають будь-який сенс. Проросійське керівництво, на появу якого продовжують розраховувати в Москві, зрозуміло, відмовиться від будь-яких претензій до "Газпрому" і встановить ту ставку на транзит, якої домагаються від Києва.


Loading...