На шпальтах світових медіа - хаос, паніка і протести у Нових Санжарах через евакуйованих із Китаю

На шпальтах світових медіа - хаос, паніка і протести у Нових Санжарах через евакуйованих із Китаю

Опір мешканців Нових Санжар на Полтавщині евакуації українських громадян з китайського Уханю привернув увагу низки світових медіа.

Серед причин протестів називають неправильну комунікацію з боку влади та зловмисну розсилку електронних листів із дезінформацією про начебто виявлення в Україні вірусу COVID-19.

Нагадаємо, 45 українців і 27 іноземних громадян автобусами привезли у санаторій до Нових Санжар, Полтавська область. Загалом на карантині на Полтавщині будуть 94 людини. Це евакуйовані з Китаю, а також персонал, що обслуговував рейс. Близько тисячі місцевих жителів вийшли на протести: палили барикади, закидали автобуси з евакуйованими цеглинами та бились із поліцією.


"Евакуація людей з Уханю була оточена секретністю, чутками й збентеженням. Влада не змогла ефективно пояснити відсутність небезпеки від пасажирів до їхнього прибуття, й утримала пункт призначення у таємниці", - так причини протестів описують у колонці на сайті Forbes.

"Сотні поліцейських були відправлені для підтримання порядку, дехто з них відтаскували протестувальників від натовпу", - повідомляє провідний американський канал NBC.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков "закликав протестувальників "не піддаватись на провокації та проявити розуміння через необхідність таких тимчасових заходів", - додає матеріал телеканалу ABC.

Французьке медіа France24 нагадує, що "Україна не має підтверджених випадків нового коронавірусу".

Про Нові Санжари пишуть навіть місцеві видання: у штаті Південна КаролінаАйдахоКентуккі. "В наступні два тижні це (санаторій), напевно, буде установою із найбільшою охороною в країні", - цитує видання президента Володимира Зеленського.

У соцмережах також коментують події на Полтавщині.

"Безумство в Україні сьогодні. Ось що страх, брехливі новини й недовіра до системи можуть спричинити", - пише журналіст Крістофер Міллер. Він опублікував матеріал у виданні Buzzfeed, де говорить про заяву СБУ, що паніку спричинило "розсилання нібито від імені вітчизняного Міністерства охорони здоров’я листів з фейковою інформацією про начебто виявлення в Україні вірусу COVID-19".

"Вже зараз можна стверджувати, що лист був розісланий з використанням одного з іноземних сервісів поштових повідомлень з підміною адреси відправника", - повідомили в Службі безпеки України.

У своїй статті Міллер посилається на слова Ніни Янковіц із вашингтонського аналітичного Центру Вілсона, яка вважає, що дезінформація щодо хвороб "має величезний потенціал в Україні через високу недовіру до системи охорони здоров'я". "Поєднайте це з недовірою до інформації від урядових джерел, медіа, які шукають сенсації, і маєте рецепт паніки, особливо у випадку із пандеміями, як коронавірус".

Раніше своїх громадян із Китаю забрали США, Австралія, Філіппіни, Непал, Німеччина, Росія, Канада, Індонезія, Італія, Португалія та Франція. Про масові протести проти евакуації громадян в цих країнах не повідомлялось.


Loading...