Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 22.04.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 22.04.2024

1. Російська нафтопереробка близька до мінімуму за 11 місяців.

- Роботі перешкоджають повені, а ремонт заводів, які постраждали від атак безпілотників, сповільнюється.

- Росія переробляла 5,22 мільйона барелів сирої нафти на добу 11-17 квітня. Це приблизно на 10 000 барелів на день, або на 0,2%, нижче середнього показника за попередні сім днів.

- 7 квітня через повені був зупинений Орський нафтопереробний завод. За останнім звітним періодом завод не переробляв сирої нафти. У попередні сім днів підприємство переробляло в середньому 26 500 барелів на день.

- Втрата цих обсягів стала одним із значних факторів, що вплинули на загальне зниження темпів переробки в росії з 11 по 17 квітня.

- Загалом за квітень продуктивність російських НПЗ становила в середньому близько 5,23 мільйона барелів на день, що є найнижчим показником із травня минулого року.

2. Російський "Норнікель" перенесе потужності до Китаю через санкції.

- Російський "Норнікель" планує перенести плавильні потужності свого Мідного заводу до Китаю, щоб уникнути антиросійських санкцій.

- За підрахунками "Норнікеля", зараз компанія може розраховувати лише на 80% своїх доходів досанкціонного періоду, при цьому вартість трансакцій, комісійні винагороди та послуги посередників сягають 5-7% вартості продукції.

- На рішення про перенесення виробництво до Китаю вплинули запроваджені у квітні санкції США та Великої Британії.

- У рамках проєкту з перенесення Мідного заводу до Китаю "Норнікель" планує створити спільне підприємство (СП) з китайською компанією.

- У результаті мідна продукція СП продаватиметься як китайський товар, щодо якого складніше запровадити санкції.

3. Найбільший у світі виробник будматеріалів – німецька компанія Knauf – планує передати свій російський бізнес місцевому менеджменту. Компанія пропрацювала у росії понад 30 років.

4. Росія стала головним постачальником алюмінію до Південної Кореї вперше за останні 10 років.

- У березні цього року Південна Корея закупила 39,1 тис. тонн російського алюмінію на $90,9 млн., що вище за показник місяцем раніше на 45% у фізичному та грошовому вираженні.

- Минулого разу рф лідирувала з постачання в 2014 році.

5. Молдова повністю позбулася залежності від російського газу, — очільниця USAID Саманта Пауер на спільній пресконференції з очільником МЗС Молдови Михаєм Попшоєм.

- "Лише за рік Молдова стрімко розширила свої зв'язки з європейськими енергетичними мережами і перевела 100% потреб у газі на підконтрольній території на альтернативні джерела, такі як сонячна енергія та природний газ. Тепер молдовський народ може отримати доступ до енергоносіїв тоді, коли йому це потрібно, без страху шантажу", — наголосила Пауер.

6. Сукупні глобальні військові витрати сягнули 2023 року 2,443 трлн доларів, збільшившись на 6,8% у реальному вираженні порівняно з 2022 роком.

- Це найрізкіше зростання з 2009 року — доповідь Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI).

- Витрати збільшилися в усіх п'яти географічних регіонах, визначених SIPRI, причому найзначніше — в Європі, Азії, Океанії та на Близькому Сході.

- У 2023 році військові витрати росії збільшилися на 24%, склавши, за оцінками, 109 млрд доларів, що на 57% більше, ніж у 2014 році, коли рф анексувала Крим. У 2023-му оборонні асигнування рф досягли 16% видаткової частини держбюджету або 5,9% ВВП.

- Україна на восьмому місці у світі за військовими витратами, які торік зросли на 51% — до 64,8 млрд доларів (37% ВВП країни і 58% держвидатків). У 2023 році на НАТО, у складі якої на той момент була 31 країна, припало 1,341 трлн доларів військових витрат — це 55% від усіх світових.

- Оборонний бюджет США збільшився на 2,3% — до 916 млрд або 68% від загальних військових витрат держав-членів альянсу.

- Китай, другий у світі за розміром військового бюджету, торік профінансував його на 296 млрд доларів, що на 6,0% більше, ніж роком раніше.

- Витрати на оборону в КНР зростають 29-й рік поспіль.

- Японія виділила на свої збройні сили 50,2 мільярда доларів, що на 11% більше, ніж у 2022 році.

- Військові витрати Тайваню також піднялися на 11% — до 16,6 млрд доларів.

- Загальні військові витрати на Близькому Сході у 2023 році збільшилися на 9,0% — до 200 млрд доларів.

7. Глава МЗС Швеції: ЄС хоче запровадити санкції проти СПГ з росії і "тіньового флоту".

- Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрьом заявив, що у новому пакеті санкцій ЄС проти росії будуть обмеження щодо російського СПГ і нафтового "тіньового флоту".

- За словами шведського міністра, 14-й пакет санкцій – це одна з найважливіших тем зустрічі європейських міністрів у понеділок.

8. Уряд Латвії 23 квітня ухвалить рішення про поступову відмову від вивчення російської мови як другої іноземної в школах.

- За даними міністерства освіти і науки, російську мову викладають як другу іноземну майже в половині латвійських шкіл.

- Відомство пропонує зміни, згідно з якими з 2026/2027 навчального року школи повинні будуть поступово пропонувати учням як другу іноземну мову на рівні основної освіти одну з офіційних мов Євросоюзу або країн Європейської економічної зони.

- Школярі також зможуть обрати мову, регульовану міжурядовими угодами про освіту. До цього переліку російська мова не входить.

 Більше на https://t.me/UA_ONews