«Новини тижня одним постом» - Олег Пономар

«Новини тижня одним постом» - Олег Пономар

26.02.2017 НЕДІЛЯ — ВОСКРЕСЕНЬЕ

Вітаю вас, друзі. Головні новини та міркування цього тижня, одним постом. Отже.

Нижня палата парламенту Нідерландів ратифікувала угоду про асоціацію України з Євросоюзом.

Починаючи з 2019 Україна зможе отримувати газ з Польщі: оператор ГТС Польщі Gaz-System S.A. обрав PGNiG S.A. виконавцем робіт з будівництва газогону з Польщі до України "Страхоціна-Германовічі".

Віце-президент США Пенс мав надважливу зустріч у Брюсселі з генсеком НАТО. Загальну й тверду позицію щодо нашого питання підтверджено — повна підтримка України та притягнення до відповідальності Росії. Також Пенс дуже наполягав, аби країни НАТО вже цього року кардинально збільшили видатки на оборону.

Євродепутат Ребекка Гармс передасть до Гааґи докази агресії Росії проти України.

У відповідь на порушення Росією угоди про ракети середньої та малої далечини (РСМД) 1988 року США повинні розпочати розташовувати у Європі ядерні ракети середньої та малої далечини (проект закону, що внесли до Конґресу США сенатори на чолі з Томом Коттоном).

Сенатор США Ґрам: у 2017 році Конґрес США зробить все для посилення санкцій проти Росії.

Президент США Трамп вибрав нового Радника з національної безпеки. Ним став генерал МакМастер. Він керував першою війною в Персидській (Арабській) затоці, яструб. Чудовий вибір.

Три підрозділи ФБР розслідують можливе російське втручання у президентські вибори США.

ЄС різко збільшив купівлю зрідженого природнього газу зі США. Чотири танкери з американським газом прибули до ЄС протягом останніх півтори місяця. Три з них купила Іспанія, один — Португалія. Для порівняння: минулого року США продали Європі лише три танкери за весь рік.

Минулого тижня Єврокомісія знову збільшила фінансування програми енергобезпеки, аби диверсифікувати джерела постачання газу. €102 мільйони виділено на будівництво терміналу LNG на хорватському острові Крк, який з 2019 року прийматиме по 6 мільярдів кубометрів щороку. Газ піде до Східної Європи та на Балкани.

Ще €123 мільйони ЄС витратить на будівництво газогонів, які розширять ринок збуту для азербайджанського газу, який йде до Жвропи через Туреччину за проектом ТАР. Він є заміною газогонам "Південний" та "Турецький потік".

Парламент Великої Британії ухвалив «закон Магнітського» проти тих, хто порушує права людини і в країні і за кордоном. Поправки передбачають кримінальне переслідування осіб, яких підозрюють у грубому порушенні прав людини, у володінні фінансовими засобами сумнівного походження, у відмиванні коштів та в участі в корупційних схемах. Крім того, уряд Великої Британії заявляє, що Росія може бути причетною до результатів Брекзиту.

Офіційно: спробу заколоту у Чорногорії з метою завадити вступові країни до НАТО було організовано офіцерами російської розвідки та узгоджено на найвищому рівні.

Парламентарі Угорщини ініціювали провірку зв'язків Орбана з російською мафією.

Спецкомісія МОК знову перевірить результати аналізів усіх російських спортсменів з чотирьох останніх Олімпіад.

Щодо російського дипломата за океаном. Тут багато версій бути не може. Це було передбачено мною ще два роки тому у статті "За білою стіною". І звичайно, це ще не кінець.

НА КОЖНОГО ЛЯШКА — СВОЯ ПАПКА

Старі читачі пам'ятають, що я багато писав про те, що за океаном є не одна товста папка на кожного нашого політика. І ось одному українському політику анулювали візу, а через пару тижнів він повернувся до євроатлантичної коаліції у Верховній Раді. Ось така гіпербола )

Що само собою дуже добре, бо голосів у коаліції — на межі, а враховуючи як вони відвідують засідання — картина зовсім невесела. Адже стільки важливих законів потрібно прийняти. Передусім — реформаторські закони, на яких наполягає МВФ, і які були потрібні країні ще вчора. А тепер все буде простіше, а також зникає загроза дочасних виборів цього року.

ПРО ФІРТАША

В США немає нічого такого, чого би вони не знали про все це транснаціональне угрупування. Абсолютно немає жодних секретів, вклюсно з номерами рахунків, схемами, тощо. Але потрібен офіційний свідок у суді. І Фірташ отримає отримає пропозицію, від якої не можна відмовитись — або угода зі слідством (невеликий вирок та покази під присягою в суді) або пожиттєвий термін. Тому це дуже й дуже важлива подія в нашій П'єсі.

ПРО ПРАВУ ПАРТІЮ

Події в Києві останніх днів підтвердиди моє переконання в тому, що в Україні немає правих (рейґановських) партій та рухів. Я дуже сподіваюсь, що протягом цих року-двох до парламентських виборів (чергових чи дочасних) в Україні виникне класична права консервативна буржуазна партія. Партія - антипопуліст. Партія середнього класу та здорового глузду. Це питання вже аж перезріло, бо електорат (міркую по своїх читачах, однодумцях, знайомих) є, а партії досі немає. А отже у нас і вибору немає.

ПРО РОЛЬ МВФ

Перемовини з МВФ вже на фінішній прямій. Я дуже підтримую й вітаю те, що МВФ робить для України. МВФ буквально штовхає наші реформи, бо іншого механізму заставити Раду ухвалювати важливі закони досі немає. Бо без допомоги МВФ Україна не витримає і доведеться знову лягати під Москву. І тому Москва всіляко намагається дискредитувати нашу співпрацю з МВФ.

Я дуже вітаю пенсійну реформу. Нова пенсійна система в Україні буде схожою на канадійську (два рівні — державний та власні заощадження громадян).
Я дуже вітаю відкриття ринку землі.
Я дуже вітаю створення антикорупційних судів.
Я дуже вітаю ліквідацію податкової міліції, податкову реформу, тощо.

На цих реформах наполягає МВФ. На цих реформах наполягала би й консервативна буржуазна партія, про яку я написав вище. Це потрібно Україні ще вчора. Досить комунізму, більшовизму й попілізму. У нас все вийде.

ПРО РИНОК ЗЕМЛІ

Вирішив відповісти противникам ринку землі. Якими б не були ваші докази (можливо, вони мають сенс на сьогодні).., та якщо ви принципово проти відкритого ринку землі - то ви просто не члени нашої партії. Без образ )

Це нормально, це життя.. Всі люди по різному дивляться на речі.. Але ви тоді точно не члени капіталістичної консервативної партії. Бо вільний, чесний та відкритий ринок усього при священному, безперечному та захищеному Законом праві на приватну власність — це два стовпи правої ідеології.

Можна дискутувати про деталі — як вводити та відкривати ринок. Поступово, поетапно, тощо. Можна обговорювати обмеження розмірів володінь. Тощо. Та сам принцип відкритого ринку не обговорюється. Земля — такий самий товар, як наприклад, квартира. Будь-яка людина, включно з іноземцями, може купити й продати землю. Тепер про страхи.

1.Землю в вагонах, як у 1942 році, до Європи ніхто не повезе. Земля залишиться тут, і гроші за неї працюватимуть на економіку України. Вони крутитимуться тут, бо продавець у більшості випадків витратить чи вкладе їх тут. А це — зростання ВВП через зростання ринку послуг, товарів, фінансів, податків, тощо.

2.Нічого страшного, якщо спочатку земля коштуватиме недорого. Вона коштуватиме ствльки, скільки й має култувати в Україні, а не у Швейцарії, наприклад. Згодом вона коштуватиме більше, якщо вартість всієї України буде капіталізуватись.

3.Ніхто не заставляє першого власника продавати дешево. Але ніхто й не може заставити його не продавати і не пропити гроші. З'явиться другий власник, третій, тощо, поки не зупиниться на тому, хто зможе піективно володіти землею. І під час подальших продажів сам ринок складе справедливу ціну. Ринок завжди найсправедливіший, бо є попит і є пропозиція. І вони розберуться.

4.Ніхто не купуватиме просто так — абись було. Адже це вилучені з обороту кошти. Це як квартира. Ви купили, аби здавати. Або жити самому. Щось ре виходить — продали, хай інший спробує. Але тримати порожню квартиру й платити податки ви не будете.

5.Чесний ринок кращий від мутних схем. Зараз якийсь депутат завдяки зв'язкам намутив собі земельки — і вона стоїть просто так. Бо він не платив за неї.

6.Під заставу землі фермери, агрофірми можуть брати кредити в банках та залучати інвестиції. Це розвиває фінансовий ринок країни, збільшує ефективність агроекономіки. Гроші обертаються. Гроші-Товар-Гроші. Робочі місця, податки.

Я розумію, що багатьом це тяжко сприйняти. Більшовики за 75 років, а потім наші популісти ще 25 років витравили усю суть ринку з людей. Це психологічний бар'єр. Це страх. Але треба з чогось починати. Це не страшно.

Олег Пономар


Loading...
Loading...