"ОПЕРАЦІЯ «АВЕНЮ»" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

"ОПЕРАЦІЯ «АВЕНЮ»" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

Цей допис буде не про зелену владу. Не про їхні кричущі провали. І не про черговий компромат. Це буде допис про подвиг українських розвідників. Можна як завгодно оцінювати звіт про розслідування групи Bellingcat, але в одному, я думаю зійдуться і противники чинної влади і її прибічники.

Звіт Bellingcat – це дифірамби для офіцерів ГУР МО та СБУ.

Професія розвідника, насправді, найбільш невдячна в світі. «Закодовані в нас імена, і обличчя ховає тінь, ми таємно кладем за країну життя – не вагаючись, без сумлінь», - співав Ріффмастер. Неймовірно точні слова. Прокляття розвідників в тому, що відомими серед них стають ті, хто провалився. Справді ж успішні мусять назавжди лишатися таємними і тішитися лише відчуттям виконаного обов’язку. Без слави і визнання. Такі правила цієї гри.

Я переконаний, більшість наших громадян навіть не зрозуміли, наскільки витончену і досконалу операцію виконали українські спецслужби. Що саме описав Bellingcat... Для розуміння звернемося до історії, і розглянемо операції які стали легендарними.

1944 рік. Операція «Березино». Радянська контррозвідка через свою агентуру закинула німцям дезінформацію, ніби у Білорусі, в районі ріки Березина б’ється в оточенні німецька частина чисельністю біля 2000 багнетів. Ніби ця частина перетворилася в партизанський загін. Був організований зв’язок «оточеної частини з німцями». І сміх-сміхом, до 5 травня 1945 р. німці посилали «оточеній частині» зброю, припаси, фахівців, тощо. З радянського боку участь в операції брали такі фігури як генерал Судоплатов і Вільям Фішер – майбутній «полковник Абель». Є інформація, що трофеєм НКВД ледь не став особисто Отто Скорцені.

1960 рік. Операція «Фінал». Ізраїльський Моссад дізнався, що в Аргентині переховується нацистський злочинець Рудольф Ейхман. Проблема була в тому, що Аргентина Перона ледь не відкрито надавала притулок колишні гітлерівцям. Проте ізраїльтянам вдалося Ейхмана викрасти. Ейхман був захоплений коли повертався з роботи, потім 9 діб він перебував на віллі орендованій ізраїльськими розвідниками. Колишні гітлерівці поставили на вуха всю Аргентину. Нишпорили скрізь. Проте ізраїльтяни провели накачаного наркотиками Ейхмана на літак, видавши його за хворого ізраїльського пілота. Ейхман представ перед судом в Ізраїлі.

2020 рік. Операція «Авеню». Українська військова розвідка в ході збору інформації про терористів ДиРи примудряється завербувати і вивезти на українську територію «апалченочку» (жінку-прототип героїні російського «мила») та викрасти Цемаха (повернутий росіянам Зеленським). Після таких успіхів українці створюють фейкову приватну військову кампанію і починають «вербувати» терористів ДиРи і Луганди, що опинилися без «роботи». Справа іде настільки успішно, що «вербовку» віддають на аутсортинг колишньому найманцю, а ГУР отримує безцінну інформацію про учасників збиття українських вертольотів та ІЛ-72 над Луганським аеропортом. Все готове аби вивезти з Росії і заарештувати 30 терористів. Але...

Хеппіенду не сталося. Хеппіенд стається в тих країнах, де президентами обирають державників, а не коміків. Та все це не зменшує подвигу українських розвідників. Замисліться! Ще у 2013 р. українські спецслужби були здатні хіба що бізнес кришувати, а вже у 2018-му... Під час президентства Петра Порошенка...

Слава і уклін українським розвідникам і контррозвідникам. Уклін за їхню таємну, невдячну, але таку необхідну роботу.