Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

Розпочалась додаткова реєстрація на іспити в магістратуру та аспірантуру. Участь у додатковому періоді реєстрації на вступні випробування у магістратуру та аспірантуру можуть узяти вступники, які не встигли зареєструватися для проходження іспитів.

Майбутні аспіранти й магістранти отримали запрошення на вступні іспити. Запрошення розміщені в електронних кабінетах учасників вступних випробувань і містять інформацію про дату, час і місце проведення єдиного фахового вступного випробування та єдиного вступного іспиту.

На Вступ.ОСВІТА.UA опубліковані перші пропозиції для вступників. На сайті Вступ.ОСВІТА.UA опубліковані перші пропозиції закладів освіти для цьогорічних вступників. Наразі на сайті розміщено понад 20,5 тисяч конкурсних пропозицій від закладів вищої та фахової передвищої освіти.

Вступати в аспірантуру цьогоріч мають намір 140 тисяч осіб. Для проходження єдиного вступного іспиту, який є обов’язковою умовою допуску до конкурсного відбору в аспірантуру, зареєструвалося 140 тисяч осіб. Водночас звичайним щорічним рівнем до війни була цифра у 5 тисяч аспірантів.

Учнів та студентів запрошують в онлайн школу EU Study Days–2024. На слухачів чекають навчальні модулі про історію ЄС, його інституції, цінності, політики, європейську інтеграцію України тощо. Програма включає лекції від українських та європейських експертів, вебінари та інтерактивні заняття.

Корінь освітніх проблем – у запиті на «дипломчик», – Винницький. За словами заступника міністра освіти і науки, першопричиною освітніх проблем є запит суспільства на папери і дипломи без виховання доброчесності, відповідальності та суб’єктності студентів.

Презентовано рейтинг вишів «ТОП-200 Україна 2024». Рейтинг вишів вісімнадцятий рік поспіль розробляє Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» спільно з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.

Безбар’єрність визнано новою цінністю для України. Про це свідчать результати дослідження щодо питань безбар'єрності. 83% українців усвідомлюють потребу соціальних змін, розвʼязання питань працевлаштування, освіти та доступності інфраструктури для її забезпечення.

Виші запровадять нову антикорупційну дисципліну.  Із нового навчального року ще понад 50 університетів викладатимуть дисципліну «Антикорупція та доброчесність». Впровадження курсу розпочиналось цьогоріч з 10 вишів, які пілотували дисципліну «Антикорупція та доброчесність».

Основна сесія ЄВІ та ЄФВВ відбуватиметься у дві зміни. Основна сесія випробувань для вступу на магістерські програми, а також до аспірантури проходитиме з 24 червня до 15 липня у дві зміни. Іспит під час першої зміни розпочинатиметься о 10:00, другої – о 15:00.

Перші учасники НМТ отримали офіційні результати тестування. Учасники, які брали участь в НМТ до 7 червня включно, отримали офіційні результати іспиту. Про оголошення результатів інших учасників буде повідомлено додатково. Водночас всі учасники дізнаються свої результати до 2 липня.

Учасникам НМТ 18 травня перезарахують бали з математики. За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, в процесі аналізу даних про результати проходження учасниками НМТ 18 травня 2024 року було виявлено технічні помилки.

Школи розпочнуть навчальний рік у вересні. МОН не планує розпочинати навчальний рік у школах раніше через необхідність економії електроенергії. У крайніх випадках можливе повернення до змішаного навчання,зокрема, онлайнового навчання в складних періодах.