"Politico: Захід придумав, як зберегти постачання озброєнь Україні під час повернення Трампа до Білого дому" - Олег Шарп

"Politico: Захід придумав, як зберегти постачання озброєнь Україні під час повернення Трампа до Білого дому" - Олег Шарп

Зокрема, США та інші західні країни планують перевести під контроль НАТО контактну групу з питань оборони України (формат Рамштайн). Ініціатива покликана допомогти зберегти постачання зброї Києву у разі виграшу Трампа.

Обговорити поступовий перехід групи під контроль НАТО планується на зустрічі глав МЗС країн альянсу у Брюсселі 3-4 квітня. Завершити цей крок, за інформацією видання, мають на липневому саміті НАТО у Вашингтоні.

⁉️Про що це говорить? Про те, що члени Альянсу практично впевнені у тому, що Трамп стане перешкодою для постачання зброї Україні. Тому до президентських виборів у США вони намагаються максимально вивести з-під юрисдикції Білого Дому питання постачання зброї Україні. Мало того, у цьому процесі наразі бере участь і адміністрація Байдена. У цьому ж ключі знаходиться й ініціатива про виділення Україні 100 млрд. дол. США, яку також хочуть затвердити до американських виборів.

❗️Хай так, і це непогано, бо я взагалі думав, що країни-члени НАТО будуть мовчки очікувати можливої перемоги Трампа, а потім вже вирішувати, що робити. Так що це гарна звістка. А якщо на липневому саміті - у рамках тих же страхувальних заходів - Україні ще й нададуть статус кандидата у члени Альянсу, то програма-максимум на цей рік у міжнародній площині буде виконана.

Одне АЛЕ. Наше Міністерство закордонних справ виявляє настільки мало ініціативи у даному контексті, що цьому дивуються всі співрозмовники, с ким я мав бесіди стосовно перспектив членства України в НАТО. Штурхніть там хтось паличкою Кулебу, а то цей міністр, маючи зарплатню навіть більшу, аніж міністр оборони, щось не дуже ловить мишей. Чи ловить гав. Не знаю.