Пріоритети нової поліції

Про нову українську поліцію розповіли експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук та керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко, повідомляє 24tv.ua/.

Нова поліція

Банчук: Уряд ухвалив законопроект про нову поліцію 6 квітня на виїзному засіданні Верховної Ради, але досі не можуть зареєструвати. Офіційного тексту ми ще теж не бачили. Є окремий проект Юрія Луценка, а також проект авторського колективу народних депутатів від "Батьківщини", БПП та "Об'єднання"Самопоміч". І зараз існує дилема, що робити з цими попередніми законопроектами.

Про нові правила МВС

Крикливенко: до заяви Арсена Авакова про те, що нова патрульна служба в столиці буде працювати за презумпцією правоти поліцейського, потрібне дуже ґрунтовне уточнення. Таким чином, скасовується презумпція невинуватості (правовий принцип, за яким щодо особи, яка підозрюється у вчиненні злочину або правопорушення, припускається невинність до того часу, поки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому законодавством, і встановлено вироком суду, який набрав законної сили, – ред). І це стосується не тільки порушень правил дорожнього руху, а й всього переліку адміністративних правопорушень.

Якщо цей законопроект приймуть, то людина в цих справах автоматично буде винною без рішення суду.

Банчук: близько 40 000 справ в рік потенційно може опинятися в Європейському суді.

Крикливенко: міністр дає неправильний посил до поліцейських. Робота поліцейського – забезпечувати і захищати права людини, це є сервісна служба. А таке положення повертає нас до старої системи, що узаконить безмірні повноваження поліцейських.

Доповідь омбусмена

Крикливенко: в доповіді Валерії Лутковської мова йде про те, що є велика кількість нових законопроектів, які викликають шалену критику через те, що попередньо вони не узгоджуються з експертним та громадянським середовищем.

Потрібно проводити громадське обговорення, але не попереднього зразка, а будувати партнерські взаємовідносини.

Крикливенко: Потрібно чути думку громадськості і відповідно корегувати тексти законів. Без цього не буде ні одної ефективної реформи в жодній галузі.

Банчук: після Революції гідності питання щодо прав людини просто випало із порядку денного засідань Ради. За цей рік немає жодного законопроекту, який би розширював права людини, є лише їх обмеження. Люди вийшли на Майдан Незалежності відстоювати свою гідність, права та свободи. Але зараз ми спостерігаємо дуже погану тенденцію.

Пріоритети нової поліції

Крикливенко: висока заробітна плата, нова форма – це дуже добре. Але існує велика кількість порушень прав людини, які не пов'язані з проблематикою фінансування.

Для того, щоб людей не били у відділках міліції не потрібно платити, потрібно лише дотримуватись прав та свобод людини, гарантованих Конституцією України та міжнародними документами. Для того, щоб працівники дотримувалися Кримінального кодексу України також не треба доплачувати.
Loading...
Loading...