Працівник посольства США в Україні: Зеленський зробить усе, що попросить Трамп

Працівник посольства США в Україні: Зеленський зробить усе, що попросить Трамп

Радник із політичних питань посольства США в Україні Девід Голмс повідомив Конгресу про дзвінок між Дональдом Трампом та американським послом в ЄС Гордоном Сондландом, під час якого заявили, що Володимир Зеленський зробить «усе, що його попросить» Трамп.

Про це Голмс розповів на закритих свідченнях у справі щодо імпічменту Трампа, повідомляє The New York Times із посиланням на три джерела.

Дзвінок Трампа й Сондланда відбувся 26 липня, через день після телефонної розмови президентів України та США. Тоді посол США в ЄС був у Києві для зустрічі з українськими посадовцями.

За словами Голмса, Трамп запитав Сондланда, чи погодився президент України провести розслідування проти його політичних опонентів, на що посол відповів ствердно. Сондланд також додав, що Володимир Зеленський «заглядає вам до рота» (в оригіналі «loves your ass») і проведе розслідування та «все, що ви його попросите».

Деталі розмови між Голмсом і Сондландом стали відомими з тексту вступного слова Голмса, який опинився в розпорядженні CNN.

«Я спитав Сондланда, чи справді Трампу «по цимбалах на Україну». Посол погодився, що Трампу справді «по цимбалах на Україну» Я спитав, чому, і Сондланд відповів, що президенту не все одно лише на «важливі речі» — йдеться в оприлюдненому тексті.

Голмс уточнив, чи не йдеться про війну на Донбасі. На це Сондланд зазначив, що мав на увазі «важливі речі», які мають користь для Трампа особисто. Серед них згадується «розслідування щодо Байдена», яке намагався ініціювати особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані.

Голмс додав, що тоді не робив нотатки почутого й сказаного, але оперативно повідомив про дзвінок посольство.

Про згаданий дзвінок Трампа й Сондланда вперше стало відомо 13 листопада під час перших публічних слухань у справі імпічменту президента США. Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор згадав про телефонну розмову 26 липня під час вступного слова, сказавши, що дізнався про нього від свого працівника вже після закритих свідчень 22 жовтня.

31 жовтня Палата представників США проголосувала за резолюцію, яка переводить розслідування імпічменту Трампа в публічну площину. Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор та заступник помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джордж Кент вже дали публічні свідчення 13 листопада. Експослиня США в Україні Марі Йованович свідчила 15 листопада.


Loading...