"PROстыми словами" - Елена Кудренко

"PROстыми словами" - Елена Кудренко

1. Україна просить Інтерпол оголосити у розшук 109 російських літаків, виконувавших рейси в окупований Крим. Всього їх літали туди 500 штук, а 109 - це поки що ті, на які вже є рішення українських судів.
Ок. Це довго - рішення, суди, вироки. Все це триває роками. Але врешті решт цей гром гряне. І за збитий Боїнг, і за майно, і за втрачену промисловість, і за недоотримані прибутки, і за порушення прав людини. Чи буде за російські злочини якийсь термін давності? Сподіваюсь, давити на них будуть вічно.
2. Проведення одного референдуму коштуватиме бюджету близько 2 млрд гривень (за словами заступника голови ВР Стефанчука). Гроші доплатять виборці Зеленського у вигляді "чергового покращення". Так їм і передайте). Їм треба - хай би і платили.
А взагалі, якщо серйозно, це мені вважається палкою о двох кінцях. Тут має значення, хто буде відповідати на питання, і те, які питання будуть ставити. І ще Конституційний суд, звичайно, бо він може як поставити табу на рішення, так і дати зелений світ. Тобто, чий суд, того і капці. Пам'ятаєте, які питання ставили кримчанам на "референдумі"? Там одне питання було доволі чітке, а інше про "конституцію 1992 року". У якої було кілька редакцій, тобто трактувати відповіді можна було як завгодно Кремлю.
Референдуми треба відміняти. Сподіваюсь, це зелене рішення тимчасове.
3. «Ми дивимося на угорців Закарпаття як на можливість зближення з Україною. Віримо, що підтримуючи їх, ми водночас сприяємо відносинам Києва й Будапешта. І тому я хочу попросити усіх громадян України дивитися на це питання саме під таким кутом. Усі звинувачення в сепаратизмі не мають жодного сенсу», — заявив міністр зовнішньої економіки й закордонних справ Угорщини Петер Сіярто ("Громадське").
Ви в це вірите? Як можна сприяти покращенню стосунків, тихцем роздаючи паспорти Угорщини громадянам України, отримавших освіту за рахунок України, пенсії та виплати за рахунок України і так далі, якою б Україна не була?
Зараз Угорщина дивиться на нас зверхньо через нашу слабку владу. А репутація - це така штука, відсутність якої бросає тінь на всіх нас. Тобто що з вами панькатися, якщо у вас президент такий недолугий? Що навіть Угорщина ноги витирає.
4. Протягом 2017-2020 років мародери вивозили продукцію з окупованого Донбасу, до Росії. Там міняли маркування, начебто це російський товар, і продавали його на українські металургійні та машинобудівні підприємства. Те, що викрила СБУ (гаразд, те, що показано на широкий загал) - це поставки на понад 300 млн гривень, проведені обшуки в кількох областях і Києві, та вилучені документи та гроші.
Це не смішно. І навіть не дивно. Тому що це - війна, і вона має і такі риси. А скільки ще ми купили саме свого? Взагалі, можливо, наш приклад - унікальний. Боротися с явними росіянами і з генно-модифікованими, навезеними сюди з часів Голодомору та після. Чи раніше. Нам НАДскладно.
5. Опозиціонери Бєларусі перезентували "План побєды-2021". Кажуть, що треба буде більше виходити, показувати, що їх багато, допомагати постраждалим.
І?..
І??..
І???..
Але я все-рівно вважаю, що ніякі плани не спрацюють, якщо наші сусіди не визнають справжній тормоз їх щасливого майбутнього - це Росія. Я не бажаю нікому пройти через смерті та тортури, як це зробили Україна та Грузія, але мабуть іншого шляху щось зрозуміти немає.
6. До Землі наближається астероїд довжиною з чотири автобуси. Про це проінформували американці - це станеться в п'ятницю.
Живіть тепер з цим)).