"Путін домагається капітуляції України" - Віталій Портников

"Путін домагається капітуляції України" - Віталій Портников

Російський президент Володимир Путін під час телефонних розмов з французьким президентом Еммануелем Макроном і федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель знову підкреслив, що зустріч в нормандському форматі можлива тільки в разі її "ретельної підготовки"

Таким чином, проведення саміту знову залежить від того, про що домовляться радники глав держав і очільники зовнішньополітичних відомств. А дата - від зговірливості Києва і готовності президента України Володимира Зеленського виконати всі умови, на яких буде наполягати Москва.

І сам Зеленський, і його зовнішньополітичні радники нерідко говорять про важливість саміту нормандської четвірки саме через надії на його результативність. Зеленський уявив, що зможе домовитися на саміті з Путіним про припинення війни - і це демонструє не тільки політичний дилетантизм Зеленського, але і його вперте небажання - а може бути, і нездатність - зрозуміти, навіщо Володимир Путін почав цю війну.

У Володимира Путіна абсолютно інший підхід до нормандського саміту. Російський лідер теж хоче результативної зустрічі, про що він не раз говорив. Але він не збирається діяти навмання, розраховувати, що буде вмовляти Зеленського і західних партнерів під час зустрічі. Він хоче, щоб всі можливі домовленості були чітко зафіксовані ще до того, як зустрінуться лідери. І так, в письмовому вигляді - як нещаслива формула Штайнмаєра.

Путін потрібен Зеленському для того, щоб умовити російського президента припинити війну. Зеленський потрібен Путіну для того, щоб підписати капітуляцію України перед Кремлем. Жодної іншої ролі в Москві йому не відводять, ніяк інакше він Путіна не цікавить. Головне - досягти цієї капітуляції ще на стадії підготовки "нормандського саміту". І краще - за підтримки західних посередників.

Про що Путін, по суті, відкритим текстом сказав і Меркель, і Макрону.

ПОРТНИКОВ ВІТАЛІЙ