"РІК БЕЗ КАНАЛІВ ОПОЗИЦІЇ" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

"РІК БЕЗ КАНАЛІВ ОПОЗИЦІЇ" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

Ви помітили, як від початку втогнення в Україні поменшало свободи слова? Я помітив.

Я бачив, як повістки у військкомат рік тому присилали навіть літньому Тарасу Чорноволу і його одноліткам, які підтримують опозицію. Я гарно пам'ятаю з яких служб до мене приїздили на розмову та писали мені на соцмережі навіть коли я вже був у частині.

Помітив не тільки я. Організація "Репортери без кордонів" теж помітила, що минув рік відтоді як в Україні з цифрового наземного телебачення вирубили зразу три опозиційні телеканали - "Прямий", "5-й" і "Еспрессо". Подія кричуща тим, що канал "5-й" був рупором двох революцій - Помаранчевої і Революції Гідності. Його намагалися закрити за Януковича. Його заблокували за Зеленського.

Як висловився Подоляк (безробітний, якого чомусь пускають в ОПУ і беруть у нього інтерв'ю) "за нарцисизм Порошенка".

Історію цю я спостерігав зблизька. Влада спершу наїхала на канали через те, що примусила все телебачення об'єднатися в єдиний телемарафон. І знаєте, опозиційні канали були готові приєднатися до марафону - вони попросили слоти для трансляції своїх матеріалів. Замість слотів канали отримали блокування.

Нахабно. В гопницткій манері криворізьких сявок.

Знаєте що найбільш смішно? Навіть через рік неможливо визначити хто саме віддав команду вирубити телеканали опозиції. Держзв'язок повідомив, що телеканали він вирубив на виконання рішення РНБО, а РНБО заперечує прийняття такого рішення. І все. Хто прийняв рішення - невідомо, а телеканали заблоковані.

Очевидно, мав місце усний наказ високопосадовця з ОПУ конкретним керівникам Держзв'язку. Типове телефонне право - зробили бо можуть.

Це не заважає ЗЕботві весь цей рік плакатися, що протистояння не на часі, і що треба єднатися в ім'я перемоги.

Організація "Репортери без кордонів" вимагає від української влади повернути мовлення опозиційних телеканалів. "Репортери без кордонів наголошують, що це кричуще порушення свободи слова.

Нам очевидно - не повернуть.

Влада нині силиться здобути швидку перемогу і на її хвилі провести вибори та переобратися. Доти фактичну монополію на телебачення ЗЕкоманда зберігатиме за всяку ціну.

Повторю те, що писав не раз. Поки іде війна проти зовнішнього ворога я НІКОЛИ не закликатиму до протестів проти влади. Так, спершу - перемога. Допоки війна, країною керуватиме легітимна влада обрана більшістю громадян, незалежно від того гарна вона чи не дуже. Ми - не вони, ми не станемо влаштовувати у воюючій країні редути і міхомайданчики.

Але ми все гарно бачимо і чуємо. І пам'ятаємо. Ми обов'язково поставимо питання. Коли повернемося з фронту.