"РІК ОЛІГАРХІЧНОЇ ШМИГАЛІАДИ" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

"РІК ОЛІГАРХІЧНОЇ ШМИГАЛІАДИ" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

Україна вчора відзначила важливу дату, що вплинула на наше життя вже зараз, і відіб'ється на житті наступних поколінь. Виповнився рік Шмигаліалі - беззмінному перебуванню при владу уряду Дениса Шмигаля.
ФБ вже сповнений дописами, де "геніальні досягнення" Шмигаліади наведені в цифрах - від падіння виробництва, до Великого крадівництва та проваленої вщент вакцинації. ЗЕботва у відповідь навела цифри підвищення з/п - і сама ними насолодилася. Я у відповідь вкотре замислився про глибину людського ідіотизму. Треба ж таке? Радіти підвищенню з/п на тлі падіння виробництва. На тлі долара, який тримається завдяки спекуляціям з ОДВП через залишки довіри до економіки України сформованої за президента Порошенка... Одного дня цей пузир лусне, і... в їхніх злиднях знову буде винний весь світ, крім них самих. Що поробиш? Буває. Але я не про те.
Серед іншого була відзначена важлива обставина. Вже рік як з уряду були посунуті "нові обличчя та технократи" імені Гончарука, а на їх місце прийшов прем'єр-виходець з ахметівського ДТЕК. Мовляв - от він початок реваншу олігархів в українській владі! Саме ця фраза вухо різонула. Чому?
Я вже чув цю мульку, ніби обрання президентом Зеленського, відкрило шлях багатьом новим молодим керіваникам-технократам, що увійшли до уряду Гончарука і яким, мовляв, не дали себе проявити через пандемію і олігархів про щодавили Шмигаля в прем'єри. Ця байка - ідеологічний плацдарм для ще більш нових "нових облич" які рвуться у владу так само як Юрченки, Юзики, Дубінські та інші приведені "новим обличчям" Зеленським. Вони зараз будуть доводити всім, що зелені "нові обличчя" - неправильні нові обличчя, а правильні це вони, і тому їм треба дати владу....
А правда така. Оборудки Коломойцського з Центренерго почалися не за Шмигаля - вони почалися ще в серпні 2019 р. коли на Центренерго почали закуповувати через прокладки Коломойського вугілля з окупованих теренів. А коли Україна почала закуповувати електрику "у Білорусі", читай у Росії? Восени 2019 р. руками "нового обличчя" Андрія Геруса. А коли ми побачили олігарха Коломойського в кабінеті президента Зеленського? Тоді ж. Восени 2019 р. І це не згадуючи суди, які позбавляли заводи Кроломойського платні за транспортування електрики, відміняли попереджджні судові вироки, тощо й тощо.
Шановні про який реванш олігархів з призначенням Шмигаля нам розповідають? Реванш олігархів почався як раз за Гончарука - з приходом на Банкову президента Зеленського. З призначенням Шмигаля, сталося лише те, що давно мусило статися, бенефіциарам проекту "президеднт Зеленський" Коломойському та Пінчуку, нагадали про існування "Ахмєтова який не сидить". І про те що час ділитися. Владою.
Сторони розподілили сфери впливу. А щойно президент Зеленський підписав закон про держслужбу, який дозволяє обіймати посаду міністра вічному "виконуючому обов'язки". Тобто - міністрів олігархи можуть призначати в обхід Верховної ради.
Терези в бік олігархів хитнулися вже тоді, коли вибори виграв шоумен Зеленський. Рік українським топ-олігархам знадобився на з'ясування нових кордонів впливу кожної з груп. Розподіл завершився призначенням в прем'єри людини Ахмєтова.
Нині Україна перетворена на повноцінну олігархічну республіку, де топ-олігархи мають владу про яку вони не мріяли навіть за Кучми. Саме на них тепер працює економіка країни. Саме для них тарифи підвищують в 1,4-2 рази від часів Порошенка - на тлі світових цін на газ на третину нижчих ніж за Порошенка. І підвищуватимуть далі. І далі.
Суспільство про те про все не думає - суспільство з каналів топ-олігархів слухає байки-жахалки про страшного Порошенка. Суспільству треба думати "аби не Порошенко", замість "що з нами робиться?", аби не заважати олігархам.
Олігархічна Шмигаліада виглядає і працює саме так.