"Рашистів на дно - 03.01.2023" - Ростислав Павленко

"Рашистів на дно - 03.01.2023" - Ростислав Павленко

Знешкодження ядерного блефу

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький заявив, що воєнна розвідка України постійно слідкує за переміщенням російської ядерної зброї:

«По-перше, ми знаємо усі місця зберігання. По-друге, ми знаємо кількість і розміщення носіїв ядерної зброї саме тактичного рівня. Ми постійно відслідковуємо всі переміщення всіх носіїв. Ми слідкуємо за активними заходами, які може проводити чи проводить дванадцяте головне управління міністерства оборони рф. Саме воно відповідає за підготовку і доставку ядерних зарядів до зброї», — зазначив Вадим Скібіцький.

До цього можна додати, що з часів Холодної війни ядерні арсенали сторін перебувають під щільним взаємним контролем – тож розвідка союзників України також відслідковує відповідні переміщення. І завдати раптового ядерного удару не вийде. А розкриття підготовки до нього активізує заходи впливу, які матимуть знеохотити агресора витягати на світ ядерну палицю.

Втім, найкращим запобіжником проти ядерного сценарію є досягнення становища, коли божевільний наказ путіна або його оточення чи замінника не буде виконаний – з технічних причин чи через людський фактор. Так було при розпаді срср – коли ніхто навіть і не думав застосовувати ядерну зброю.

Шлях до такого становища лежить якраз через розмивання основ військової машини рф – і перетворення «ядерного сценарію» на нічим не виправдане самогубство для виконавців, у що вони безумовно повірять. А до такого стану росію довести реально, невпинно опускаючи її на дно, вибиваючи з-під неї опори, на яких трималася її міць.

1. Всі марки російської нафти мають дисконт до $30 з кожного бареля.

З 144 млн. тонн річного експорту з рф 88 млн. тонн припадали на Європу, де її тепер не потребують. Куди їх тепер подіти – незрозуміло: інші покупці вичавлюють з рф знижки, наповнюють власні запаси та підшуковують інших постачальників або інвестують у розробку інших родовищ.

Як срср перед розпадом, росія втрачає живлення нафтодоларами.

2. Закупівельні ціни на газ у Європі встановили черговий мінімум з 24 лютого.

Зараз ціна майже у п’ять разів нижча, ніж станом на серпень 2022 року (до 342 євро за мегават-годину), та найнижча з 21 лютого 2022 року.

3. Фінляндія видобуватиме уран, щоб підсилити енергонезалежність Європи.

Про атомний енергетичний важіль росії говорять набагато менше, ніж про нафтогазовий – але це також суттєва складова впливу на сусідів. І тепер сусіди працюють над тим, щоб його позбутися.

4. Влада Великої Британії створює фонд для розробки альтернатив постачанням ядерного палива з росії, на ці цілі виділять $90 млн.

5. За повідомленням представників українського Мін’юсту, за 2022 рік спільно із союзниками закладено основи для притягнення рашистів-розпалювачів війни до відповідальності.

Зокрема, було створено Компенсаційний механізм, покликаний працювати на відшкодування збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії рф. Ці збитки оцінюватимуться, і для їх відшкодування наповнюватиметься спеціальний фонд. Вирішуються конкретні юридичні питання щодо використання для цієї мети коштів агресора.

Паралельно ведеться робота над створенням Спеціального трибуналу для розгляду злочину агресії росії проти України, а також розгляду позовів України і союзників проти рф.

І далі ж буде...