"Рашистів на дно - 15.08.2022" - Ростислав Павленко

"Рашистів на дно - 15.08.2022" - Ростислав Павленко

ЄС та 42 країни закликали росію негайно вивести війська із Запорізької АЕС: "Ми закликаємо росію негайно вивести свої війська та персонал із ЗАЕС, її найближчих околиць та всієї України, щоб українська влада могла відновити свої суверенні обов'язки в межах міжнародно визнаних кордонів України".

Раніше лідери G7 та ООН закликали росію повернути Україні контроль над ЗАЕС.

Натомість росія продовжує обстріли станції, наражаючи на небезпеку весь регіон – включно із своїми сільськогосподарськими територіями на Ставропільщині і Краснодарщині.

Це має бути підставою для жорсткої реакції світу – лише відправлення рашистів на дно ліквідує смертельний виклик для Європи.

1. Індійська The Economic Times повідомляє, що Індія відмовила росії у створенні «альтернативи SWIFT».

На росії марять про створення «альтернативної» світової платіжної системи. Зокрема, намагалися переконати Індію створити якусь систему, щоб можна було б розраховуватись як в рублях, так і в рупіях.

Однак у світі дедалі повніше уявляють реальне місце і перспективи росії – тому болісних відмов від російських прожектів меншатиме.

2. Франція відмовилася створювати разом із росією прилад для орбітального апарату, який Індія планує відправити на Венеру.

Прилад призначений для дослідження атмосфери Венери методом спектроскопії.

Згідно з планами, деякі компоненти мали бути французькими. Рашисти спробують замінити французькі деталі своїми – але «терміни їх виробництва можуть затягтися», а найпевніше – весь проект поставлено під питання.

3. У Німеччині через санкції застрягли десять російських літаків.

Десять повітряних суден, що належать або контролюються росією, знаходяться на німецьких аеродромах через заборону на польоти внаслідок санкцій ЄС. Вони не можуть використовуватися власником і не можуть бути вивезені в інше місце. Їх охороняють – але будь-яке інше техобслуговування заборонено, як і надання запчастин.

4. Тим часом набирає обертів дискусія про позбавлення росіян шенгенських віз.

Уряд Фінляндії у вівторок, 16 серпня, на неофіційній вечірній зустрічі обговорить обмеження поїздок росіян до країни.

Польське МЗС розробляє концепцію, яка дозволяє не видавати візи росіянам.  

Президент Латвії Егіл Левітс підтримав ідею заборони видачі росіянам туристичних віз в ЄС. Латвія разом із Фінляндією, Естонією, Чехією та іншими країнами має висунути на рівні ЄС відповідну вимогу.

Тим часом Мін'юст Латвії працює над наступним кроком: законом про обмеження використання російської мови на роботі та у громадських місцях.

Дерусифікація Європи – логічна відповідь на розтоптані руснею правила цивілізованого співіснування.

5. Про те, чи чутливий цей удар, свідчить спостереження: число заявників на шенгенську візу на росії за останні 2 тижні зросло на 40%. Кожен другий намагається оформити візу "наперед".

Деякі росіяни ремствують про «несправедливість» обмежень, що насуваються.

Але з країною, де 80% населення підтримує агресію проти мирного сусіда, інакше не можна. Для тих же росіян, які зазнають реальних переслідувань, завжди є механізм статусу біженця і надання притулку.

Далі буде...