"Результати візиту Президента Зеленського до Польщі" - Костянтин Машовець

"Результати візиту Президента Зеленського до Польщі" - Костянтин Машовець

Результати візиту Президента Зеленського до Польщі, якось пройшли "повз увагу" нашої інформаційної "спільноти". Але, насправді, мало хто зрозумів їхній справжній сенс...

Під час візиту Президента Зеленського до Польші, між Україною та Польщею була підписана Угода "Про співробітництво у сфері безпеки"... Однак, через вітчизняні ЗМІ, резюме, на цей рахунок, промайнуло майже таким собі протягом, залишилось лише визначення - "українці віднеслись до цієї Угоди стримано..."

А між тим, ці результати цілком заслоговують детальної оцінки. Як на мене, найбільш значними пунктами цієї Угоди є дуже важливі речі:

- Пункт, який передбачає "дуже тісну інтеграцію" оборонних промисловостей двох країн (в тому числі, розгортання оборонних виробництв на території обох держав - польских на українській, українських на польскій)

- Пункт, який передбачає "розробку механізму, в рамках якого Польща отримає можливість уражати своїми засобами ППО РОСІЙСЬКІ засоби повітряного нападу у повітряному просторі України, якщо вони рухаються у бік Польщі...". Згідно заяви Д.Туска, "Польща проведе, з цього приводу, обговорення із своїми союзниками по НАТО..."

Якщо перекласти "на просту мову"...

Це означає, що Україна отримає можливість створити цілий ряд військово-промислових "хабів" (як зараз модно казати), на своїй території, ПРИКРИТИХ З ПОВІТРЯ... та й ще за участі опк однієї з країн НАТО.

Більше того, це дозволить ЗСУ провести СТРАТЕГІЧНЕ ПЕРЕГРУПУВАННЯ власної системи ППО (куди саме й як саме, пояснювати, звісно, я не буду...).

Звичайно, якщо пункти цієї Угоди почнуть реалізовуватись на практиці... а, скоріш за все, так й буде... інакше, практичного сенсу в цих діях (маю на увазі, саме підписання Угоди) взагалі не було би...

Ще раз повторюсь...

поляків, на розсуд кожного, можна вважати будь-якими...

гоноровими, буйними, жадібними й т.д....

Але, Польща відноситься до того нечисленного переліку держав, які були й є нашими природніми, а не штучними союзниками... по одній простій причині - ОБ'ЄКТИВНІ геополітичні умови існування Польскої держави, а також її національні інтереси, вагомою мірою, співпадають із нашими власними, не повністю, звісно, але ну дуже значно...

Й це, не дивлячись ні на яких фермерів чи зернотрейдерів...

в обох країнах чи вибрикі політично-економічних "еліт" обох країн...