«РИНКОВА ЦІНА НА ГАЗ — ОЗНАКА ЗДОРОВОЇ ЕКОНОМІКИ» - Олег Пономар

«РИНКОВА ЦІНА НА ГАЗ — ОЗНАКА ЗДОРОВОЇ ЕКОНОМІКИ» - Олег Пономар

Аргумент, що не можна порівнювати ціни на газ в Україні та Европі, бо у нас різні зарплати, є невірним. Це маніпуляція та популізм. Віз не може бути поперед вола.

Неринкові ціни на газ — це хвороба економіки. Якщо вилікуємо економіку (зеленка тут не допоможе), то виростуть і зарплати людей. Віл — це економіка. Віз — це зарплати. Польща та країни Балтії пройшли це 10–20 років тому і зараз мають европейські зарплати.

Ринкові ціни на газ повністю змінюють менталітет і культуру споживання енергоносіїв. В багатих Швеції та Британії взимку в помешканнях 18 градусів і люди ходять у светрах. Усі вікна в під'їздах цілі і двері завжди зачинено.

МВФ є нашим другом, а не ворогом. МВФ є зацікавленим у здоровій економіці України. Крім того, МВФ є інструментом геополітики, бо кредитує Україну на дуже пільгових умовах. Він підтримує Україну в нашому русі на Захід, та передає меседж світовим інвесторам, що Україна перебуває під захистом Заходу.

Погано, що прем'єром України є не Бальцерович. Нам потрібен технократ, а не політик-популіст. Україні є вкрай потрібними ліберальні ринкові реформи, які провели Польща та Балтія. Скільки би ми їх не відтягували, їх все одно доведеться провести. Ще один ведосипед винайти не вийде — ми лише губимо час (і ринок землі теж).

До речі, років 20 тому Бальцеровича в Польщі проклинали, а зараз він є ледь не національним героєм.

Шляху назад немає.

Олег Пономар


Loading...