"Сьогодні в світі Топ-20 новин огляду - 23.05.2019" - Влад Пономар

"Сьогодні в світі Топ-20 новин огляду - 23.05.2019" - Влад Пономар

Топ-20 новин огляду зі знаком "Плюс":

— Голова ВРУ Андрій Парубій анонсував оскарження указу Зеленського про розпуск Ради у Конституційний суд.
"Я впевнений, що як голова ВР маю дати політичну оцінку цьому указові і сказати, що його автор буде нести відповідальність і по закону, і перед народом України", - додав він.

— Указ Зеленського про достроковий розпуск Ради оскаржили у Верховному суді.
"Рух «Спільна справа» оскаржив незаконний указ Зеленського про розпуск Ради до Верховного суду", - написав координатор руху.

— На сайті Президента України зареєстровано петицію за відставку Зеленського.
«Складається неприпустима ситуація, коли "слуга народу" не має моральних зобов'язань перед своїм народом. Тому ми, народ України, вимагаємо Вашої негайної відставки з посади Президента України», - зазначається у петиції.

— Порошенко: Зеленський почав роботу з порушення Конституції.

— Порошенко: "Те що сьогодні відбувалося у Раді, коли тишком-нишком за дуже прискореним темпом намагалися змінити виборче законодавство, при чому змінити його на користь закритих списків, змінити його для того, щоб проходили нікому невідомі секретарки, водії, охоронці, - це точно не є виборчою реформою і точно не є тим, чого потребує Україна".

— Порошенко закликав Зеленського розвіяти чутки про капітуляцію перед РФ.

— Нардепи не підтримали включення законопроекту Зеленського про вибори до порядку денного. «Запропонована нам система це є повністю закриті списки», - заявив Парубій.

— Мін'юст прокоментував застосування закону про люстрацію до посади глави АП: Посада голови АП прямо зазначена в законі про люстрацію, як така, щодо якої здійснюються заходи щодо очищення влади.

*Призначення Богдана головою АП України порушує два положення закону України «Про очищення влади», заявила голова Громадської ради з питань люстрації при Мін'юсті Тетяна Козаченко.

*Готується позов про оскарження указу Зеленського про призначення на пост глави АП Богдана, який підпадає під дію закону про люстрацію. Про це заявив журналістам один з авторів закону про люстрацію.

— Парубій - "Опоблоку": в повітрі не "запах реваншу, а запах палаючих шин".
Про це спікер сказав у відповідь на виступ нардепа від «Опоблоку», який зазначив, що «Опоблок» скасує закон про декомунізацію та мовний закон. У відповідь Парубій наголосив: «Ви не зможете відмінити ні закон про декомунізацію, ні закон про мову – вам не дозволить український народ ніколи…Ви думаєте, що це в повітрі запах реваншу. Принюхайтесь детальніше – це запах палаючих шин. І запам’ятайте Майдан. Український народ не дозволить вам ніколи зруйнувати основоположні фундаментальні цінності в Україні», – підсумував голова ВРУ.

— Оголошення наказу Міжнародного трибуналу з морського права у справі українських моряків відбудеться 25 травня 2019 року о 13:00 у Гамбурзі. Під час засідання президент Міжнародного Трибуналу зачитає наказ суду у справі щодо застосування тимчасових заходів до РФ щодо порушення імунітетів трьох українських військово-морських кораблів та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів.

— «ООН не повинна терпіти РФ».
В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун закликала ООН виключити Росію з Ради безпеки організації. Про це вона сказала під час виступу на 72 сесії Всесвітньої організації охорони здоров'я в Женеві.
"ООН не повинна терпіти присутність РФї в Раді Безпеки, поки та не повернеться до системи міжнародного права»,- сказала Супрун. Вона зазначила, що це стосується виведення російських військ з території Донбасу та Криму, звільнення всіх військовополонених та політичних в'язнів. В.о. міністра також закликала ВООЗ та інші міжнародні організації відмовитись від російського фінансування, щоб не стати "заручниками Кремля". Вона також зазначила, що необхідно зберегти і розширити санкції проти РФ.

— НАТО требует от РФ покинуть Крым.
НАТО требует от РФ покинуть Крым и вывести российские войска с полуострова, заявил глава военного комитета альянса Стюарт Пич.
Отмечается, что Пич сделал данное заявление во время заседания начальников генштабов стран-членов НАТО в Брюсселе. В частности он сказал, что альянс не будет признавать незаконную и нелегитимную аннексию Крыма и потребовал от Москвы прекратить поддерживать боевиков. Он также добавил, что НАТО призывает РФ освободить украинских моряков.

— Новий головнокомандувач Об'єднаними збройними силами НАТО в Європі генерал Тод Уолтерс заявив, що НАТО буде і надалі надавати військову підтримку Україні. Про це він сказав на прес-конференції за підсумками засідання військового комітету Альянсу. Він зазначив, що співпраця з Києвом буде продовжуватися і набирати обертів для того, що Україна могла забезпечити захист своїх територій.
"Що стосується підтримки України з боку США, то ми будемо продовжувати сильну співпрацю у сфері навчання, яке у нас було в останні роки", - заявив Уолтерс.

— У Сенаті США затвердили до схвалення резолюцію по Україні.
У Сенаті США затверджено до схвалення резолюцію, присвячену 5-тій річниці Революції Гідності, яка вшановує пам’ять Небесної Сотні та засуджує триваючу російську агресію щодо України.
Комітет із закордонних відносин Сенату США розглянув та рекомендував резолюцію до ухвалення повним складом верхньої палати Конгресу. Співавторами резолюції є понад два десятки сенаторів від Республіканської та Демократичної партій.
У документі, зокрема, вітається досягнутий Україною прогрес в утвердженні верховенства права, наближенні країни до євроатлантичних норм і стандартів, посиленні боєготовності ЗСУ та їхньої сумісності з критеріями НАТО, а також створення автокефальної ПЦУ. Також наголошується на важливості продовження реформ в Україні, спрямованих на боротьбу з корупцією, побудову міцної та вільної економіки, утвердження демократії та верховенства права.
Крім того, у резолюції міститься заклик до Кремля негайно звільнити членів екіпажу захоплених у Керченській протоці суден українських ВМС та засуджуються триваючі дестабілізуючі дії РФ щодо України, підкреслюється необхідність збереження жорсткого санкційного режиму проти РФ, а також підтверджується Декларація Держдепу про невизнання незаконних намагань РФ анексувати український Крим.
Також у документі підкреслюється, що газопровід “Північний потік - 2” становить значну загрозу безпеці Європи, спрямований на підрив економічної стабільності України та посилення її вразливості перед подальшими російськими військовими інтервенціями.

— «Огромная поддержка»: США увеличат военную помощь Украине в 2020г.
Американские власти планируют увеличить к 2020 году поддержку Украины в военно-технической сфере, заявил посол Украины в США Валерий Чалый. США намерены выделить свыше $700 млн.

— Украина подготовит НАТО.
НАТО собирается использовать опыт Украины в противодействии российским тактикам гибридной войны для внедрения этих знаний в военные вузы для подготовки специалистов в этой области.

— В Києві відзначили 70-річчя з дня заснування НАТО. Подію відсвяткували на Європейській площі, яка в цей день перетворилася на своєрідний осередок Альянсу, адже місце прикрасили прапорами організації та квітковими композиціями, створеними спеціально до цієї нагоди. Захід відбувся з ініціативи Центру інформації та документації НАТО в Україні.

— Киев получил современные РЛС. США передали Украине два контрбатарейных радара.
США передали Украине две современные радарные станции контрбатарейной борьбы. Штаты передали Киеву уже 13 таких радаров. Вместе с тем Вашингтон продолжает оказывать помощь Украине, причем не только поставкой вооружений, но и выделением крупных сумм на поддержку обороны государства.

— Зеркаль продовжує працювати в МЗС.

— Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар звернувся до німецьких депутатів Бундестагу не визнавати російські паспорти, видані жителям окупованого Донбасу. Визнання громадянства РФ у мешканців Донбасу підриває суверенітет України.

— США ввели санкції відносно російського Військового навчального центру в Гатчині, конструкторського бюро приладобудування в Тулі і заводу "Авангард" в Москві.

*США бьют по российской «оборонке».
Под санкции попали два предприятия, производящие продукцию для противовоздушной обороны, и учебный центр по подготовке офицеров, также специализирующихся на службе в ПВО.

— У Конгресі США запропонували виділити $280 млн на стримування РФ.
В палату представників Конгресу США внесено законопроект про збільшення фінансування протидії РФ на $30 млн.
Конгрес США запросив щонайменше $280 млн на фінансування Фонду щодо протистояння російському впливу (Countering Russian Influence Fund) в наступному фінансовому році (з 1 жовтня 2019р по 3 вересня 2020).

— Члени Конгресу закликали Трампа посилити санкції проти РФ.
Група законодавців закликала Трампа реалізувати всеосяжну стратегію, мета якої-усунути загрозу безпеці, з якими стикаються США і їх союзники. Про це йдеться в листі членів Конгресу до Трампа.
Майже 400 членів конгресу США (79 сенаторів із 100 і 303 члена Палати представників з 435) підписали лист Трампу, в якому висловили свою стурбованість ситуацією в Сирії і закликали його посилити тиск на РФ та Іран у зв'язку з їх діяльністю в Сирії.

— Президент Эстонии осудила идею восстановить право голоса РФ в ПАСЕ.
По ее словам, нельзя возвращаться к партнерству после нарушения международного права.

— Путина не пригласили на 75-летие операции в Нормандии.

— «Грязная» нефть в «Дружбе». Reuters узнал о тупиковой ситуации с очисткой «Дружбы» от грязной нефти.
По информации источников агентства, план, согласно которому большую часть загрязненной нефти должен был переработать НПЗ в Германии, провалился. Плана Б на данный момент нет, говорят собеседники Reuters.

*В Польше заявили, что РФ должна понести ответственность за поставки некачественной нефти.

*Европа вернет в РФ тысячи тонн бракованной нефти.
РФ не смогла возобновить работу трубопровода «Дружба», куда в конце апреля попала загрязненная хлором нефть, вызвав поломки на белорусских НПЗ и остановку экспорта сырья в Европу.
Хотя Минэнерго РФ обещало запустить прокачку в начале недели, поставки в Польшу и Германию так и не начались, сообщил Reuters три источника в отрасли и подтвердили два российских чиновника и человек, близкий к «Транснефти».
Простой «Дружбы» продолжается четыре недели - это рекорд за все время существования трубопровода, построенного в 1960х.

— Оператор газопровода «Северный поток-2» признал, что реализация проекта может сдвинуться на вторую половину 2020 года из-за позиции датской стороны.

— NYT: суд постановил, что банки вправе раскрыть демократам в Конгрессе финансы Трампа.
По данным газеты, американские законодатели рассчитывают выявить связи между президентом США и представителями РФ.

— Мей погодилась на голосування про референдум щодо Brexit.

Дякую! Гарного дня!

Влад Пономарь


Loading...