"Що дасть Україні статус кандидата у члени ЄС?" - Олег Шарп

"Що дасть Україні статус кандидата у члени ЄС?" - Олег Шарп

1️⃣ Юридичне закріплення європейського майбутнього країни. Це означає, що Україна не просто потенційно колись може приєднатися до ЄС, а що процес запущено, і вона відповідає вже значній кількості критеріїв, які висуваються до кандидатів.

2️⃣ Підготовка до членства передбачатиме завершення всеохопної трансформації всіх сфер. У цьому Україну постійно підтримуватиме Єврокомісія, надаючи необхідну допомогу.

3️⃣ Україна стане повноправним членом програм та ініціатив ЄС, відкритих як для країн ЄС, так і країн зі статусом кандидата на членство. Україна, як країна-кандидат, матиме ширші можливості для того, щоб її голос був почутий під час формування політики ЄС.

4️⃣ Отримавши статус-кандидата та розпочавши рух до членства, Україна ставатиме більш привабливою для інвесторів. Бізнес-клімат наближатиметься до умов, як у країнах ЄС — інвестори діятимуть на ринку, який є передбачуваним, а бізнес — захищеним. Привабливість для інвесторів також потребуватиме надійних гарантій безпеки після перемоги над росією.

5️⃣ Україні буде доступна фінансова допомога для країн, які готуються до вступу в ЄС (Інструмент передвступної допомоги, IPA). Така допомога може надаватися через гранти, інвестиції або як технічна допомога.

6️⃣ Крім того, акумулюючи кошти для відновлення України сьогодні через спеціальний Трастовий фонд солідарності, ЄС ставитиметься до таких інвестицій не як до післявоєнної відбудови третьої країни, а інвестування в добробут потенційного майбутнього члена ЄС",- перераховує прем’єр.

❗️Остаточне рішення про надання Україні такого статусу буде прийнято 23-24 червня під час засідання Європейської ради. На думку більшості європейських експертів, якщо Київ своєчасно і добросовісно здійснюватиме всі реформи, передбачені угодою з ЄС, Україна стане повноправним членом Євросоюза ще до 2030 року.