США приєднаються до програми COVAX, яка допомагає біднішим країнам отримати вакцини проти коронавірусу

США приєднаються до програми COVAX, яка допомагає біднішим країнам отримати вакцини проти коронавірусу

США приєднаються до програми COVAX, що має на меті допомогти біднішним країнам отримати вакцини від коронавірусу. Про це напередодні заявив головний медичний радник президента США Джо Байдена, доктор Ентоні Фаучі. Цю заяву привітали у ВООЗ.

Очікується, що перші партії вакцин проти коронавірусу надійдуть до біднішних країн наступного місяця. При цьому у ВООЗ висловлювали занепокоєння тим, що багатші країни зарезервували левову частку доступних доз вакцин.

У п'ятницю у ВООЗ повідомила про угоду із виробником однієї із вакцин, компанією Pfizer, щодо 40 мільйонів доз. Ця угода, як повідомляється, дозволить біднішим країнам у лютому розпочати вакцинацію в рамках програми COVAX.


"Ми переможемо COVID-19 лише, коли люди в цілому світі матимуть доступ до вакцин. COVAX - це найкращий шлях до доставки значної кількості вакцин до країн із середнім та нижчим доходом. Але доки COVAX запрацює, я пропоную механізм ЄС для поширення деяких із наших вакцин", - заявила раніше заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.


У грудні минулого року головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що COVAX схвалив запит України на отримання вакцини від COVID-19.

Тоді Ляшко заявив, що Україна "вже 100% отримає понад 8 млн. доз вакцини безкоштовно".

"Доступ до COVID-вакцини через COVAX визначає майбутнє глобальної системи охорони здоров’я. Україна повноцінний член цієї команди", - також писав Ляшко на своїй сторінці у Facebook.